Caroline Wozniacki hlásí návrat na kurty, první turnaj odehraje v Montrealu

Zdroj fotky: Getty Images

Caroline Wozniacki ukončila kariéru kvůli těhotenství v roce 2020. Dnes ale bývalá světová jednička oznámila návrat na kurty. První turnaj odehraje v Kanadě. Příští rok by si Dánka chtěla zahrát i na olympiádě.

Bývalá světová jednička se vrací na kurty

Caroline Wozniacki získala celkem 30 titulů z okruhu WTA. Jejím největším úspěchem bylo vítězství na Australian Open, kde také v roce 2020 svou kariéru ukončila. Tehdy ji ve třetím kole vyřadila Ons Jabeur. Po ukončení kariéry se stala matkou dvou dětí. I přesto dnes v rozhovoru pro časopis Vogue a na sociálních sítích oznámila návrat na okruh WTA.

"Během posledních tří let mimo hru jsem si vynahradila ztracený čas s rodinou. Stala jsem se matkou. Mám dvě krásné děti, za které jsem moc vděčná. Stále ale mám cíle, kterých chci dosáhnout. Chci svým dětem ukázat, že si můžete jít za svými sny bez ohledu na věk nebo roli. Jako rodina jsme se rozhodli, že je čas. Vracím se hrát a už se nemůžu dočkat!"

Comeback Dánka zahájí v Kanadě

První zastávkou Caroline Wozniacki bude turnaj v Montrealu. Následovat bude US Open, kde Dánka dvakrát prošla do finále. Poprvé prohrála s Kim Clijsters a poté se Serenou Williams. Příští rok má v plánu zahrát si na Australian Open a také by ráda startovala na olympiádě v Paříži.

"Jak dlouho budu moci hrát na své nejvyšší úrovni – rok, dva, tři? Nevím. Ale vím, že za pět let, až budou děti ve škole, bude pozdě. Nebudu dělat žádné odvážné předpovědi, ale kdybych si nevěřila, nedělala bych to. Jsem příliš soutěživá na to, abych se jen tak objevila a necítila, že budu jedním z nejlepších hráčů."

"Jestli jsem nervózní? Vlastně ne. Vracím se k něčemu co miluji. Před zápasem budu nervózní. Mohu vyhrát US Open? Myslím, že ano. Mohu vyhrát Australian Open? Myslím, že ano. Uvidíme, co se stane."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full