Casper Ruud: O zápase s Rafou budu vyprávět vnoučatům

Zdroj fotky: Getty Images

Casper Ruud si na letošním Roland Garros zahrál své první grandslamové finále. V něm se střetl se svým idolem z dětství, Rafaelem Nadalem, který ve finále prokázal, že na kurtu Philippa Chatriera je takřka neporazitelný a jasně zvítězil ve třech setech. Pro norského mladíka to byl však moment, na který nikdy nezapomene.

Cesta turnajem

Pro Caspera Ruuda to může být zlomový moment jeho kariéry. Ve svých třiadvaceti letech prožil svůj nejpovedenější Grand Slam. Přes Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu, Fina Emila Ruusuvuoriho, Itala Lorenza Sonega, Poláka Huberta Hurkacze, Dána Holgera Runeho a Chorvata Marina Čiliče prošel až do finále. Casper neprožíval zdaleka jednoduchou cestu turnajem. Již v prvním kole ho potrápil Tsonga a následně musel do pěti setů se Sonegem. Nejlepší výkon si schoval do semifinále, kde ve čtyřech setech porazil překvapení turnaje Marina Čiliče.

Nor dostal za skvělé výkony odměnu, a to finálové utkání s Rafaelem Nadalem na centrálním dvorci Philippa Chatriera. Pro mladíka ze severu Evropy bylo vždy snem zahrát si s Rafou právě zde, na kurtu, který je pro Španěla druhým domovem. Průběh utkání se změnil spíše v noční můru. Nadal dominoval a zvítězil 6:3, 6:3, 6:0. Získal tak již svou čtrnáctou trofej z Roland Garros a 22. grandslamový titul celkově, čímž opět přepsal historii bílého sportu.

Nejlepší Nor v dějinách

Historii přepisuje i Casper Ruud. Momentálně je nejlepším tenistou Norska vůbec, když postupně vymazává rekordy svého otce Christiana Ruuda. Ten byl nejvýše na 39. místě na světe a na podnicích velké čtyřky zaznamenal maximum na Australian Open v roce 1997, kde se rok před narozením syna probojoval do 4. kola.

Po vydařeném Grand Slamu se norská vlaječka vyšvihla na šestou pozici žebříčku ATP. Pokud bude ve své práci nadále pokračovat, třeba jednou, bývalá juniorská světová jednička zvedne grandslamovou trofej nad hlavu.

Splněný sen

Před finálovým zápasem s Rafou začala na sociálních sítích kolovat fotografie čtrnáctiletého Caspera, který tehdy přihlížel osmému triumfu legendární Španěla na pařížské antuce. O 9 let později to byl právě on, kdo se s ním utkal o trofej na kurtu.

"Užil jsem si oba dva dny, ale samozřejmě mě více bavilo být na kurtu a hrát... Tento zápas si budu pravděpodobně pamatovat po zbytek mé kariéry. Pro každého hráče jsou v kariéře chvíle, které si bude pamatovat více než jiné a tenhle moment budu řadit nejvýše. Je to největší zápas, jaký jsem kdy hrál," zmínil Casper po finálovém duelu.

"Samozřejmě bych si přál, aby byl zápas vyrovnanější, ale doufám, že jednou budu moct říct svým vnoučatům, že jsem hrál proti Rafovi na kurtu Philippa Chatriera ve finále. Oni pravděpodobně řeknou: Wow, opravdu? a já odpovím: Ano."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full