Český neúspěch na domácím Billie Jean King Cupu

Zdroj fotky: ČTK

Od pondělí se v Praze hraje turnaj Billie Jean King Cup, který nahradil Fed Cup. Tato událost vzbudila mnoho reakcí jak u fanoušků, tak i u samotných hráček. Nebyly to ale reakce příliš pozitivní, jelikož Fed Cup tak, jak jsme ho znali, to už není. Ovšem na druhou stranu jsme mohli, a stále ještě můžeme, vidět nejlepší světové tenistky pohromadě, a to včetně těch českých, kterým se ale turnaj příliš nevydařil.

Skvělá Markéta Vondroušová

Těžko se na české hře hledají nějaké klady. Velkým pozitivem byl ale výkon Markéty Vondroušové. Tato 22letá hráčka ukázala, že se může rovnat s těmi nejlepšími a na turnaji potvrdila velice solidní formu z posledních týdnů.

V prvním zápase prakticky nedala sebemenší šanci zkušené Němce Andree Petkovič. První set ovládla jasně 6:1 a ten druhý poměrem 6:3. Zápas ukázal, že Markéta hraje opravdu skvěle od základní lajny a také jí vycházely její pověstné kraťasy, se kterými si Němka nevěděla rady.

Ve druhém utkání se očekávalo, že bude mít Markéta více práce, jelikož Viktorija Golubič je velmi šikovnou hráčkou. Ze začátku hrála Vondroušová a Petkovič velmi podobně. Od stavu 1:4 začala hrát Vondroušová trpělivěji a pečlivěji od základní čáry, a to přineslo ovoce – pět gamů v řadě. První sada skončila 6:4 a v té druhé to dokonce v jednu chvíli vypadalo na kanára. Golubič však uhrála dva gamy a druhý set skončil poměrem 6:2.

Unavená Krejčíková

Začátkem týdne se posunula na třetí místo světového žebříčku, a proto se od ní hodně očekávalo. Barbora Krejčíková však očekávání nedokázala naplnit a oba své zápasy na Billie Jean King Cupu prohrála. Snaha a bojovnost, to se jí odepřít nedá, avšak kromě toho na ní byla vidět i poměrně velká unavenost. V prvním zápase si nechala několikrát ošetřovat poraněné lýtko a v tom druhém už ho měla dokonce zavázané. Těžko říct, jak se Krejčíková cítila, ale po fyzické stránce zřejmě úplně fit nebyla.

V prvním zápase jí byla soupeřkou Angelique Kerber. První set dokázala Krejčíková vyhrát a byl to její jediný uhraný set na turnaji, jelikož další dva získala Němka a ve čtvrtečním zápase jí přehrála Belinda Bencic 2:0.

Uvidíme, jak se Barbora Krejčíková připraví na Turnaj mistryň v Mexiku. Letos toho odehrála opravdu hodně, jak v singlu, tak v deblu. Bude to její poslední turnaj sezóny a jistě budě chtít uspět. Uvidíme, v jaké formě se představí.

Debl tentokrát Češky nepodržel

Bohužel ani debl, který českému týmu nejednou pomohl k vítězství, nyní úspěch neslavil. Příčinou mohlo být i to, že se nepředstavil sehraný pár Krejčíková/Siniaková, protože Bára Krejčíková nebyla stoprocentně fit, a tak její místo zaujmula zkušená Lucie Hradecká. Nemělo to být pro český tým žádné oslabení, ale bohužel tomu bylo. Hradecké turnaj vůbec nevyšel, a i na Kateřině Siniakové bylo vidět, že jí to na turnaji příliš nevoní.

První zápas ještě český pár dokázal vyhrát, v tom druhém byl ale vidět obrovský rozdíl mezi českým a švýcarským párem. Švýcarky, ač spolu hrály podruhé v kariéře, vypadaly sehraněji a živěji než Češky.

Špatná volba deblového páru?

Český tým rozhodně nepředváděl výkony, na které jsme byli z posledních let zvyklí. Sestava byla totiž většinou postavena na dvou singlistkách a dvou deblistkách. Krejčíková ale nebyla stoprocentně fit a čtyřhry se tak účastnit nemohla. Otázkou je, zda by nebylo lepší do rozhodující čtyřhry nasadit Markétu Vondroušovou, která debla hrát umí a byla by možná lepší hráčkou než Hradecká.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Pozvu vás také na rozhovor s novinářem, komentátorem a tenisovým odborníkem Martinem Moravcem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full