Čeští junioři ovládli čtyřhru ve Wimbledonu, Bartůňková finále dívek prohrála

Zdroj fotky: Getty Images

Na úspěch Markéty Vondroušové dnes navázali čeští junioři. Nikola Bartůňková nejprve prohrála ve finále dívek. Ve čtyřhře ale následně uspěla Kováčková se Samsonovou. Titul z deblu vybojoval i Jakub Filip, který spojil síly s Italem Gabrielem Vulpittou.

Bartůňková trofej z dvouhry nezískala

Nikola Bartůňková si na juniorském grandslamu zahrála naposledy minulý rok ve Wimbledonu. I tehdy se jí poměrně dařilo. Prošla do čtvrtfinále, kde prohrála s pozdější finalistkou Lucou Udvardy.

Tento rok česká hráčka zaznamenala ještě lepší výsledek. Poprvé v kariéře prošla do finále juniorského grandslamu. Jediný set ztratila ve čtvrtfinále a vyřadila dokonce i Alinu Korneevu. Ruska letos vyhrála Australian Open i Roland Garros.

V dnešním finále se utkala s Clervie Ngounoue. Američanka je svěřenkyní uznávaného trenéra Patricka Mouratogloua. Letos ve Wimbledonu předváděla skvělé výsledky. Na cestě do finále neztratila jediný set. Jednoznačný byl i dnešní souboj o trofej. Nikola Bartůňková prohrála poměrem 2-6, 2-6 a první grandslamovou trofej nezískala.

Juniorská čtyřhra patřila Čechům

Stejně jako na Roland Garros, tak i ve Wimbledonu spojila Alena Kováčková síly s Laurou Samsonovou. Češky se na přechozím grandslamu v Paříži dostaly do čtvrtfinále, kde prohrály ve třech setech.

Na letošním Wimbledonu ztratily české hráčky jediný set ve 2. kole s devátým nasazeným párem Stoiber/Xu. Bez ztráty setu dokázaly přehrát také osmý nasazený pár i vítězky letošního Australian Open. Ve finále se utkaly s Britkami Klugman/Lacy. I přes problémy ve druhé sadě Kováčková se Samsonovou vyhrály poměrem 6-4, 7-5 a staly se vítězkami letošní dívčí čtyřhry.

Jakub Filip v chlapecké čtyřhře tvořil tým s Italem Gabrielem Vulpittou. Český hráč v deblu na grandslamu startoval podruhé. Na Australian Open s Maximem Mrvou prohráli hned v 1. kole. Ve Wimbledonu se Filipovi po boku italského spoluhráče dařilo mnohem víc.

Hned v 1. kole a následně i ve čtvrtfinále zvítězili až v supertiebreku poměrem 11-9. Následně ve dvou setech porazili druhou nasazenou dvojici a postoupili do finále. Tam se utkali s šestými nasazenými hráči Djurič/Gea. Filip s Vulpittou předvedli skvělý výkon a vyhráli po setech 6-3, 6-3. Jakub Filip získal pro Českou republiku již třetí trofej z letošního ročníku Wimbledonu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full