Chtěli jste vidět emoce, Elena Rybakina se rozplakala na tiskové konferenci

Zdroj fotky: Getty Images

Jestli někdo umí nedat najevo emoce a udržet kamennou tvář za každé situace, je to právě Elena Rybakina. Po proměněném matchballu v zápase proti Ons Jabeur na sobě nedala znát ani náznak dojetí. Na slzy ale nakonec došlo na následné tiskové konferenci. Co wimbledonskou vítězku dojalo?

Zisk grandslamu bez velkých emocí

Když Rybakina proměnila matchball a stala se wimbledonskou vítězkou, bylo těžké rozeznat, zda vyhrála finále nebo první kolo. Každá osoba reaguje na odlišné situace jinak. V případě Eleny se asi neočekávala taková reakce, jakou jsme viděli. Obzvlášť po největším úspěchu její dosavadní kariéry.

Na tiskové konferenci dostala otázku, zda se jí po zápase nechtělo skákat radostí nebo nějakým způsobem projevit své emoce. "Ne. Vlastně jsem ani nevěděla, co dělat. Bylo to šokující. Nevím, možná jsem hluboko v sobě věřila tomu, že mám na to vyhrát. Zároveň se mi toho v hlavě honilo strašně moc. Snažila jsem se zůstat klidná," odpověděla Rybakina.

"Nebudu lhát. Dnes jsem byla hodně ve stresu. Myslím, že jsem si ten zápas neužila tolik, jak bych měla. Více jsem si užila semifinále. Ani nevím proč. Ten zápas jsem také odehrála skvěle," pokračovala.

Co by na vítězství řekli rodiče? 

Právě tato otázka Elenu dojala. Ona sama je původem z Ruska. Tam ale jejímu talentu příliš nevěnovali pozornost. V roce 2018 změnila občanství a začala reprezentovat Kazachstán. Rodiče ale stále žijí v Moskvě a kvůli aktuální politické situaci nemohli sledovat finále své dcery přímo z tribuny centrkurtu.

Během tiskové konference byla tedy vítězka tázána na to, jak by reagovali její rodiče. Během odpovědi ale neudržela své pocity pod kontrolou jako po vítězství.

"Oni ve mě věřili jako úplně první. Chtěli, abych si to na kurtu užívala, což jsem také dělala. I když nebylo vše ideální, neustále mě podporovali. Pravděpodobně na mě budou moc hrdí," dodala a rozplakala se. "Chtěli jste vidět emoce, ne?" zavtipkovala.

"Nemám tušení, jak tento úspěch oslavím. To, co se během těchto dvou týdnů stalo, bylo tolik nepředvídatelné. Bylo to fyzicky i psychicky náročné. Nakonec jsem tedy ráda, že už to je všechno za mnou. V ten moment jsem ani nevěřila tomu, že jsem to dokázala. Určitě to ale oslavím s mým týmem, přáteli a rodinou," zakončila Rybakina.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full