Další úspěch v oblíbené Trnavě! Lucie Havlíčková slaví první titul mezi dospělými

Zdroj fotky: Getty Images

Lucie Havlíčková zažila další úspěšný týden v Trnavě. Minulý rok na podzim zde odehrála první finále mezi dospělými. Do boje o titul postoupila i tento týden. Tentokrát odešla jako vítězka, když dokázala získat svůj první titul ITF.

Druhé finále mezi dospělými

Téměř osmnáctiletá Lucie Havlíčková tento týden startovala podruhé za sebou na turnaji ITF v Trnavě. Minulý týden prohrála těsně ve 2. kole se Slovenkou Kristínou Kučovou. Tento týden se jí ale dařilo o dost lépe.

Vítězka juniorského Roland Garros musela nejdříve projít dvoukolovou kvalifikací. Tu zvládla a mohla se tak těšit na start v hlavní soutěži, kde byla její první soupeřkou Kathinka von Deichmann z Lichtenštejnska. Havlíčková zápas zvládla vyhrát jasně ve dvou setech. V osmifinále se nezalekla ani Terezy Smitkové a opět vyhrála bez ztráty setu.

Čtvrtfinále soupeřkou Havlíčkové byla další kvalifikantka. Radka Zelníčková se v hlavní soutěži postarala o velké překvapení. 560. hráčka světa ve 2. kole vyřadila druhou nasazenou Julii Grabher po setech 6-4, 6-0 a získala tak první skalp hráčky z TOP 100. Zelníčková dokázala jako první na turnaji sebrat Havlíčkové set. I přesto Lucie vyhrála 6-3, 5-7, 6-3.

Své druhé semifinále v Trnavě si zahrála proti čtvrté nasazené Darii Snigur. První set byl velmi vyrovnaný. Havlíčková v něm dvakrát prohrávala se ztrátou breaku. O vítězce této sady nakonec rozhodoval tiebreak, který Lucie vyhrála až 9-7. Ve druhém dějství Češka dominovala a přemožitelku Simony Halep porazila poměrem 7-6, 6-1.

Na druhý pokus to vyšlo

Soupeřkou Lucie ve finále byla třetí nasazená Oceane Dodin. Favoritka utkání hned v prvním setu své postavení potvrzovala. Jako první v páté hře sebrala soupeřce podání a úvodní sadu nakonec získala.

Druhé dějství odstartovala lépe naopak Havlíčková. Ta prolomila podání Dodin hned na začátku sady. V desáté hře ale nedokázala set na servisu uzavřít a musel rozhodovat tiebreak. Ten nakonec získala Lucie Havlíčková a utkání dospělo do rozhodující sady.

Havlíčková se hned na začátku dostala do vedení 3-0. Francouzská tenistka si ztracené podání dokázala získat zpátky. Vzápětí o něj ale opět přišla. Za stavu 5-3 Havlíčková podávala na vítězství v zápase, ale servis neudržela. Nakonec rozhodla dvanáctá hra, kdy Dodin ztratila podání. Lucie Havlíčková tak vyhrála po obrovském boji 3-6, 7-6, 7-5.

Pro sedmnáctiletou Češku to je první titul mezi dospělými. V žebříčku by se měla posunout o 79 příček a konkrétně na 276. místo. Poprvé v kariéře se tak probojovala do TOP 300.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full