Lucie Havlíčková si podmanila juniorku Roland Garros

Zdroj fotky: Getty Image

Lucie Havlíčková, česká tenisová princezna. To je označení, které by se hodilo použít po jejích úspěších na pařížské antuce. Sedmnáctiletá tenistka si podmanila dvouhru a spolu s kamarádkou a krajankou Sárou Bejlek zvítězily i v turnaji čtyřher. Opět po roce jsme tak svědky českého vítězství na Roland Garros.

2021 Linda Nosková, 2022 Lucie Havlíčková. Přesně takhle vypadá seznam posledních vítězek juniorského Roland Garros. Dva roky po sobě si ho podmanily Češky.

V historii Roland Garros však nejsou jediné. První českou vítězkou byla již v roce 1972 Renáta Tomanová. Na ni navázaly Regina Maršíková v roce 1975 a Hana Mandlíková v roce 1978. Lucka tak rozšířila skupinu českých vítězek na pět členek.

Za posledních deset let se kromě Noskové a Havlíčkové radovala z juniorského grandslamu ve dvouhře Marie Bouzková v roce 2014 na US Open a ve čtyřhře v roce 2013 hned třikrát Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou (Roland Garros, Wimbledon, US Open). V roce 2015 pak dvakrát Markéta Vondroušová a Miriam Kolodziejová (Australian Open, Roland Garros).

Derby s kamarádkou v semifinále

Poté, co ve čtvrtfinále opět zvládla třísetové utkání, tentokrát proti Kanaďance Annabelle Xu, v semifinále narazila na svoji parťačku a deblovou kolegyni Sáru Bejlek. Zápas byl od začátku vyrovnaný a hráčky se přetahovaly o každý bod. Nakonec se po setech 6-3, 6-7, 7-5 radovala starší z dvojice Lucie Havlíčková. A to už zápas pro Lucku za stavu 2-5 ve třetím setu vypadal ztraceně.

"Po proměněném mečbolu jsem byla tak šťastná, že jsem měla na krajíčku. Měla jsem fakt radost. Vlastně jsem tomu ani nemohla uvěřit, protože za stavu 2:5 už jsem si říkala: To je v háji," popisovala radostně po zápase finalistka juniorského grandslamu.

Talíř a pomsta za krajanky

Ve finále ji čekala Argentinka Solana Sierra, 38. hráčka juniorského žebříčku, která je v žebříčku WTA před Havlíčkovou – Jihoameričance patří 575. pozice, zatímco mladé české tenistce až 863. místo.

Sierra na své cestě do sobotního finále vyřadila v prvním kole Brendu Fruhvirtovou a mezi nejlepší čtyřkou další Češku Nikolu Bartůňkovou s kanárem ve druhé sadě.

Ve finálovém zápase si tak brousila Argentinka zuby na skalp třetí dívky z České republiky, ovšem tentokrát se jí to už nepovedlo. Lucie Havlíčková byla v obou setech o chlup lepší a vždy na začátku setu získala jeden break, který si udržela až do konce setu. Přesvědčivě podávala a ani jednou svůj servis neztratila, dokonce nečelila ani jednomu breakballu. Po setech dvakrát 6-3 získala stříbrný talíř pro vítězku.

"Je neuvěřitelné být součástí historie Roland Garros, ale jsem stále ještě na začátku něčeho dalšího," řekla s úsměvem po vítězném finále. "Doufám, že jednoho dne to bude lepší, třeba ze mě bude vítězka ženského turnaje."

Dva tituly jsou víc než jeden

Lucie bojovala nejen ve dvouhře, ale i ve čtyřhře. Zde po boku Sáry Bejlek tvořily první nasazený pár.

V prvních dvou kolech musely překvapivě do super tiebreaku. Ve čtvrtfinále už to byl jistý dvousetový výkon proti dvojici Petra Marčinko/Johanne Christine Svendsen. Stejný výkon následoval v semifinále, a tak na ně čekal zápas o titul.

Proti čistě českému páru stál pár česko-švýcarský. Nikola Bartůňková spojila v Paříži síly s Celine Naef. V euforii hrající Havlíčkovou doplnila skvěle hrající Bejlek a po setech 6-3, 6-3 z toho byl titul.

Lucie Havlíčková se tak stála naprostou šampionkou celého juniorské ženského tenisu v Paříži.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full