Daria Kasatkina už za Rusko hrát nebude. Co se stalo?

Zdroj fotky: Getty Images

Nikdo se neodváží mluvit tak nahlas, jako právě ona. Není tomu dlouho, co tenisová hvězda Daria Kasatkina veřejně přiznala, že je součástí LGBTQ komunity, a dnes se o pozornost hlásí znovu. Stojí si za tím, že sankce udělované ruským sportovcům jsou zcela na místě. To se ale pro Rusko stalo v tomto případě osudným. Tenistka se rozhodla, že pod jeho vlajkou dál hrát nebude.

Konec v ruské reprezentaci

Ruskou válku na Ukrajině odsuzuje od úplného začátku. Slovy nešetří ani na Putinovi, jehož rozhodně není příznivcem. Majitelka šesti titulů na okruhu WTA a jedenáctá hráčka světa Daria Kasatkina se během svého proslovu na YouTube platformě rozpovídala o současné ruské situaci a uvedla, že již nebude součástí ruské reprezentace.

"Jsem hrdá na to, že jsem Ruska. A tak to i zůstane. Ale je jasné, že už pod ruskou vlajkou hrát nebudu. A pokud jde o mou kariéru, tenis je jasná priorita. A o to tady jde," šokovala svými slovy celý svět. 

Sankce pro ruské sportovce? To je dobrý krok.

Její konec v ruské reprezentaci souvisí i se sankcemi, které postihly ruské sportovce. Daria Kasatkina je tomuto rozhodnutí nakloněna, považuje ho za správné a plně ho respektuje. Myslí si však, že by se zákaz startu ruských sportovců měl týkat pouze kolektivních sportů, nikoli sportů individuálních. 

Švýcarsko jí imponuje

To, že přemýšlí o změně občanství, zmínila již dříve. Ze všech států zvolí nejspíše zemi mužské tenisové legendy Rogera Federera – Švýcarsko. Tato evropská země na ni prý působí velmi pozitivně, a proto by ráda tenis v následujících letech hrála právě pod její vlajkou. 

Život v kleci nemá smysl

Kromě tohoto šokujícího rozhodnutí si o větší pozornost řekla již před několika týdny, kdy se rozhodla otevřeně přiznat vztah s kanadskou krasobruslařkou Natalií Zabijakovou. „Život v kleci nemá smysl, žít v míru sama se sebou je to, na čem záleží. Na ostatní kašlu," uvedla Kasatkina.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full