Daria Kasatkina už za Rusko hrát nebude. Co se stalo?

Zdroj fotky: Getty Images

Nikdo se neodváží mluvit tak nahlas, jako právě ona. Není tomu dlouho, co tenisová hvězda Daria Kasatkina veřejně přiznala, že je součástí LGBTQ komunity, a dnes se o pozornost hlásí znovu. Stojí si za tím, že sankce udělované ruským sportovcům jsou zcela na místě. To se ale pro Rusko stalo v tomto případě osudným. Tenistka se rozhodla, že pod jeho vlajkou dál hrát nebude.

Konec v ruské reprezentaci

Ruskou válku na Ukrajině odsuzuje od úplného začátku. Slovy nešetří ani na Putinovi, jehož rozhodně není příznivcem. Majitelka šesti titulů na okruhu WTA a jedenáctá hráčka světa Daria Kasatkina se během svého proslovu na YouTube platformě rozpovídala o současné ruské situaci a uvedla, že již nebude součástí ruské reprezentace.

"Jsem hrdá na to, že jsem Ruska. A tak to i zůstane. Ale je jasné, že už pod ruskou vlajkou hrát nebudu. A pokud jde o mou kariéru, tenis je jasná priorita. A o to tady jde," šokovala svými slovy celý svět. 

Sankce pro ruské sportovce? To je dobrý krok.

Její konec v ruské reprezentaci souvisí i se sankcemi, které postihly ruské sportovce. Daria Kasatkina je tomuto rozhodnutí nakloněna, považuje ho za správné a plně ho respektuje. Myslí si však, že by se zákaz startu ruských sportovců měl týkat pouze kolektivních sportů, nikoli sportů individuálních. 

Švýcarsko jí imponuje

To, že přemýšlí o změně občanství, zmínila již dříve. Ze všech států zvolí nejspíše zemi mužské tenisové legendy Rogera Federera – Švýcarsko. Tato evropská země na ni prý působí velmi pozitivně, a proto by ráda tenis v následujících letech hrála právě pod její vlajkou. 

Život v kleci nemá smysl

Kromě tohoto šokujícího rozhodnutí si o větší pozornost řekla již před několika týdny, kdy se rozhodla otevřeně přiznat vztah s kanadskou krasobruslařkou Natalií Zabijakovou. „Život v kleci nemá smysl, žít v míru sama se sebou je to, na čem záleží. Na ostatní kašlu," uvedla Kasatkina.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Plně schvalují rozhodnutí zveřejnit vztah,který ruské společnosti vadí.
    Je to velká statečnost.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full