Deštivé Prague Open překvapivě opanovala Japonka Nao Hibino, ve finále porazila Lindu Noskovou

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Další ročník pražského turnaje WTA je za námi. Překvapivou vítězkou se stala Japonka Nao Hibino, která ve finále jednoznačně přehrála Češku Lindu Noskovou. Po finále dvouhry opanovala také deblový turnaj.

Do hlavní soutěže jako šťastná poražená

Nao Hibino odstartovala letošní Prague Open již v kvalifikaci. Svou pouť zahájila dvousetovou výhrou. Ve druhém kvalifikačním kole ale prohrála ve třech setech a s turnajem se mohla pomalu rozloučit. Nicméně kvůli odhlášení některých hráček se stala jednou s tzv. "lucky loserů" a do hlavní soutěže se dostala.

Druhou šanci využila jak nejlépe mohla. Nejdříve porazila ve třech setech Italku Saru Errani. Dokázala si poradit i se Slovenkou Hrunčákovou a ve čtvrtfinále také s Terezou Martincovou, které povolila pouhé tři hry.

Deštivý závěr turnaje Japonku nezastavil 

Během víkendu se bohužel výrazně zhoršilo počasí. Semifinálové zápasy se ze soboty kvůli špatnému počasí přesunuli na neděli. Oba zápasy se skutečně rozehráli. Hrálo se na dvou největších kurtech, jelikož na programu bylo v neděli i finále. Nao Hibino i tak musela své semifinálové utkání vyhrála až v dnes. Rumunku Cristian vyřadila po setech 6-4, 6-7, 6-3.

Soupeřkou Japonky byla ve finále Linda Nosková. Češka si finále turnaje WTA letos zahrála již podruhé. Tentokrát do boje o trofej postoupila se ztrátou jediného setu.

Finále odstartovala lépe Nosková, která hned v první hře prolomila podání soupeřky. Za stavu 4-1 bylo utkání na půl hodiny kvůli dešti přerušeno. Po jeho opětovném startu na kurtu dominovala Hibino, která Češce ve zbytku zápasu povolila jen jednu hru. Vyhrála po setech 6-4, 6-1 a vyhrála svůj třetí titul z okruhu WTA. Díky tomuto titulu zaznamená velký posun ve světovém žebříčku. Ze 136. místa se posunula o na 84. příčku. Linda Nosková poskočila ze 71. na 52. pozici.

Nao Hibino neměla po finále dvouhry mnoho času na oslavy. Čekalo ji totiž ještě finále čtyřhry. Spojila síly s Gruzínkou Kalashnikovou a při svém druhém společném turnaji dokázaly vyhrát trofej. Ve finále zdolaly dvojici Gleason/Lechemia po setech 6-7, 7-5, 10-3.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full