Linda Nosková postupuje na Livesport Prague Open do finále!

Zdroj fotky: Getty Images

Linda Nosková po hodině a 5 minutách postupuje do finále na Livesport Prague Open. Semifinálové zápasy se sice měly hrát včera jenže počasí bylo proti. Dnes měly zápasy začít už od 10 hodin, ale drobný déšť posunul start až na 13:30.

Lindinou soupeřkou pro semifinálový zápas se stala Tamara Korpatschová, která je o deset let starší než česká hráčka. Němka se do soutěže probojovala z kvalifikace a cestou do semifinále porazila Bulharku Viktoriji Tomovou, Belgičanka Yanina Wickmayerová skrečovala zápas kvůli poranění zad, a naposledy vyřadila nasazenou šestku turnaje Francouzku Alize Cornetovou. To Linda Nosková vstupovala do turnaje jako čtyřka, která přešla přes Američanku Elvinu Kalievou, Indku Ankitu Rainovou a Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou.

Semifinálový zápas

V první setu začala podávat německá hráčka a o svůj servis přišla. Následovalo podání Lindy, která čistou hru vedla už 2:0. Poté Korpatschová opět věnovala svou hru soupeřce, ale ta jí dar hned oplatila. Jenže poté následovala znovu ztráta Tamary a po šesté hře Nosková vedla už 5:1. Česká hráčka zakončila první sadu brejkbolem. Ve druhém setu začínala podávat Nosková a úvodní hru vybojovala až ve výhodě. První ztrátu servisu mohli diváci vidět až ve čtvrté hře a opět o něj přišla Němka. Stejný průběh se opakoval při šestém gamu a sedmý ukončila Nosková mečbolem.

"Nebylo to pro nás snadné. Pořadatelé začátek zápasu neustále o hodinu odkládali a nebylo to nic příjemného. Ale jsem ráda, že jsem, ten zápas zvládla a hrála dobře. Poslední dva dny jsem neměla možnost hrát ani trénovat, takže jsem se snažila nehrát moc dlouhých výměn a chodila si pro vítězné míče," řekla Nosková při pozápasovém rozhovoru.

Linda Nosková zatím svou soupeřku pro finálový zápas nezná, jelikož byl druhý semifinálový zápas přerušen pro déšť. V něm proti sobě nastoupily Rumunka Jaqueline Cristianová a šťastná poražená Japonka Nao Hibinová. Zda se finále odehraje ještě dnes záleží na počasí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full