Djokovič si na Roland Garros zahraje! Jak to bude s Rusy a Bělorusy?

Zdroj fotky: ATP

Z Austrálie ho vyhostili, druhý major by už měl Novak Djokovič odehrát. Dobré zprávy přinesla ředitelka turnaje také pro ruské a běloruské tenisty a tenistky, kteří si na grandslamu také zahrají. Ovšem ne pod svou vlajkou.

Djokovič Roland Garros nejspíš odehraje

Srbský tenista smí odehrát letošní Roland Garros a obhajovat titul, i když není očkován proti koronaviru. „Jak to teď je, nic nestojí Novaku Djokovičovi v cestě k účasti na French Open,“ nechala se slyšet ředitelka turnaje. Francie momentálně velmi významně ruší proticovidová opatření, což se dotkne i grandslamu, který se každoročně koná v hlavním městě. Dle pořadatelů by se mělo letošní French Open stát prvním bez jakýchkoliv koronavirových omezení od vypuknutí celosvětové pandemie. Do publika by se mělo vrátit plno diváků, organizátoři očekávají plnou kapacitu. Tenisové hvězdy mohou hrát i bez vakcinace.

Antukový major je na programu na přelomu května a června. Do té doby se můžou věci změnit, což připustila i ředitelka turnaje. „Pořád tu ten virus je, pokud by se situace zhoršila a vláda by musela znovu zavést nějaká opatření, my se jim nevyhneme,“ sdělila ředitelka turnaje.

Djokovič by se tedy v Paříži představit měl. V aktuální sezóně mu však chybí zápasová vytíženost. Na Australian Open si po dlouhé tahanici s místními soudy nezahrál. Nyní nesmí startovat ani na podnicích v Indian Wells a v Miami, měl totiž trable s vízy.

Rusové a Bělorusové dostali zelenou

Sportovní organizace odsuzují válku, proto byly ruské či běloruské týmy vyřazeny z mnoha soutěží. Připojila se i tenisová organizace a reprezentace těchto dvou zemí se nezúčastní Davis Cupu ani Billie Jean King Cupu. Prvního března oznámily ATP s WTA, že ruští a běloruští tenisté smí hrát turnaje i grandslamy, ale ne pod svou vlajkou. „Držíme se toho, že Rusové i Bělorusové smí hrát,“ zmínila na tiskové konferenci ředitelka turnaje.

Pomalu se ozývají také organizátoři následujícího grandslamu. Wimbledonští pořadatelé vedou diskuze s britským parlamentem o tom, zda budou moci tenisté z již zmíněných zemí na travnatém majoru hrát. První plány hovoří o tom, že tenisté se turnaje budou moci zúčastnit až po veřejném odsouzení činů ruského prezidenta. Více si o tom můžete přečíst v jednom z našich nejnovějších článků.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full