Druhý nejsledovanější zápas zařídili Novak Djokovič a Carlos Alcaraz

Zdroj fotky: Getty Images

Semifinále mezi Novakem Djokovičem a Carlosem Alcarazem se stalo druhým nejsledovanějším zápasem Tennis Channel v historii jejich vysílání. Tento zápas celkem sledovalo 530 tisíc diváků.

Reklama na tenis 

V pátek 9. června se na kurtu Philippa-Chatriera střetl jeden z nejlepších tenistů všech dob Srb Djokovič se Španělem, předchozí světovou jedničkou, Alcarazem. Zápas trval přes 3 hodiny a přinesl divácké hody. První set vyhrál Novak poměrem 6:3 a následující byl napínavý až do konce. Oba hráči totiž nabídli soupeři svůj servis ovšem dvanáctý game rozhodl o výhře Carlose, který ho získal bez ztráty míčku. Poté se dvacetiletý Alcaraz začal potýkat s křečemi a Djokovič toho využil. Třetí a čtvrtý set skončil shodně 6:1 pro srbského tenistu. Po prohraném utkání prohlásil mladý Španěl, že by se styděl sám před sebou, kdyby zápas skrečoval. I když věděl, že výhra je v tomto stavu nemožná.

"Když jsem nastupoval, cítil jsem se fyzicky skvěle. Ale na konci druhého setu přišly křeče a pokračovaly i ve třetím. Jsem z toho zklamaný. Nejdřív jsem dostal křeče do ruky a na začátku třetího setu jsem dostal křeče do celého těla. Byla to kombinace několika věcí. V prvních dvou setech byly dlouhé výměny, hodně se běhalo a určitě k tomu přispělo i napětí. Byl jsem hodně nervózní," řekl Alcaraz po semifinále.

Druhý nejsledovanější zápas na Tennis Channel

Letos oslaví Tennis Channel dvacet let svého vysílání a od roku 2007 je hlavním mediálním domovem Roland Garros. Televizní kanál má práva na všechny majory – US Open, Wimbledon, Roland Garros i Australian Open. Navíc divákům přináší všechny mužské soutěže ATP World Tour a ženské WTA Tour, dokonce i Davis Cup, Billie Jean King Cup, United Cup a Laver Cup. Není se tedy čemu divit, že semifinálový zápas mezi bývalou světovou jedničkou a trojkou se stal druhým nejsledovanějším zápasem v historii.

Tím prvním je loňské čtvrtfinálové utkání mezi Djokovičem a aktuálně se léčícím Nadalovi. Celkem ho sledovalo 666 tisíc diváků. Pořadí se ještě někdy v budoucnu překonat tento divácký rekord?

Zdroj článku: Tennis Channel
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full