Rafael Nadal je po operaci levé kyčle

Zdroj fotky: Getty Images

Španělský tenista Rafael Nadal včera podstoupil operaci levé kyčle a zahajuje rehabilitaci. Na kurtech si zahrál naposledy v lednu na Australian Open, kde vypadl už ve druhém kole.

Před několika dny se Nadal kvůli zranění odhlásil ze svého oblíbené grandslamu s názvem Roland Garros. Poprvé si zde zahrál v roce 2005 a od té doby ani jednou nechyběl, ale po 19 letech přišla změna. Navíc po nepřetržitých 912 týdnech vypadl z elitní desítky žebříčku ATP a momentálně je na 15. místě.

"Jak všichni víte, včera jsem podstoupil operaci. Všechno dopadlo dobře. Okamžitě zahajuji rehabilitaci, doba léčení by měla trvat pět měsíců. Děkuji všem doktorům a Vám všem za podporu, kterou neustále dostávám. Dnes mám narozeniny. Není to pro mě vytoužené ani vysněné místo, ale takový je život," napsal Španěl na svůj instagram.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rafa Nadal (@rafaelnadal)

Dnes už sedmatřicetiletý Nadal vyslovil před pár dny své plány na příští rok: „Určitě se příští rok pokusím hrát, bude to poslední rok mé kariéry. Doufám, že si zahraji na turnajích, které významně ovlivnily mou kariéru. Ti z vás, kteří mě znají a sledují, vědí, jak moc nerad předpovídám budoucnost nebo si něco plánuji. Ale jde o to, abych se pokusil být fyzicky připravený a mohl příští rok odehrát poslední rok své kariéry. Zastavím se a pokusím se zregenerovat.“

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full