Dvě finále, jedna trofej. Havlíčková vyhrála čtyřhru na US Open

Zdroj fotky: Getty Images

Lucie Havlíčková bohužel nenapodobila svůj výkon z Roland Garros, ani z New Yorku však neodjede česká juniorka s prázdnou. Domů si odveze trofej pro šampionku juniorské čtyřhry.

Česká tenistka Lucie Havlíčková odehrála během jednoho dne dva finálové zápasy. Česká juniorka nejprve nastoupila k utkání v singlu, ve kterém vyzvala Alexandru Ealaovou.

Filipínka už má za sebou mnoho úspěšných turnajů mezi dospělými, na okruhu ITF opanovala dva turnaje. Zkušenosti sbírá i na okruhu WTA, kde si debut i první výhru připsala v srpnu 2021 v Rumunsku na Winners Open. Sedmnáctiletá tenistka se aktuálně nachází na 297. pozici a turnajem prošla bez ztráty jediného setu. Byla tak mírnou favoritkou finálového duelu.

Utkání však lépe začala mladičká Češka, která si ve čtvrtém gemu vybojovala brejkbol, který však nevyužila. V tu chvíli přešlo momentum na stranu Filipínky, která ve zbytku první sady kralovala a uzmula ji poměrem 6:2.

Druhá sada byla velmi vyrovnaná, zkraje si obě soupeřky vyměnily podání a pak jej do stavu 4:4 obě držely. Ealaová Havlíčkovou prorazila a šla podávat na vítězství v turnaji. Utkání skončilo chybou z rakety Lucie Havlíčkové a Alexandra Ealaová se stala první Filipínkou, která ovládla juniorský grandslam.

„Gratuluji soupeřce. Předváděla celý turnaj výborný tenis. Chtěla bych také poděkovat za podporu celému svému týmu a své mamince. To je všechno,“ prohlásila rodačka z Prahy se zklamáním v hlase.

Show přišla v deblu

O pár hodin později šla Lucie Havlíčková bojovat o grandslamový titul ze čtyřhry. Pro vytouženou trofej si Češka s Ruskou došly poměrně lehce. Proti německému páru zvládly koncovku první sady, kdy za stavu 3:3 a 40:40 dokázala Ruska Šnajderová hrát dlouhou výměnu od základní čáry a donutila soupeřku k chybě. Mečbol proměnily z returnu, když si parťačka Havlíčkové došla pro vítězný volej.

Druhá sada byla ještě jednoznačnější. Česko-ruský pár předváděl neskutečnou sehranost a na dvorci jasně dominoval. Velmi rychle si dívky vybudovaly náskok 3:0 a nakonec druhý set získaly poměrem 6:2. Jedna z německých hráček pokazila po obdržení returnu volej a Havlíčková se Šnajderovou se mohly radovat z trofeje pro šampionky.

Faux pas přišlo po konci utkání, když místní hlasatel prohlásil za jednu z vítězek Hlaváčkovou místo Havlíčkové. Kdo ví, třeba se bude Lucie Havlíčková jednou pyšnit podobnou sbírkou úspěchů jako její starší kolegyně Andrea Hlaváčková.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full