Emma Raducanu by měla chodit na terapie, říká Billie Jean King

Zdroj fotky: Getty Images

Emma Raducanu neprožila dobrou sezónu. Konec roku Britce navíc pokazilo zranění, kvůli kterému vynechala několik posledních turnajů. Co devatenáctileté tenistce poradila legendární Billie Jean King?

Špatný rok a propad žebříčkem

Vítězka US Open 2021 prožila špatný rok. Jednalo se o její první celou sezónu na okruhu WTA. Emma Raducanu se dokázala posunout do TOP 10, ale krátce poté čekal rychlý propad. Na US Open prohrála hned v prvním kole s Alize Cornet. Po odečtení bodů, které minulý rok získala za zisk titulu, se propadla až mimo TOP 80.

Tuto sezónu ovlivnilo i mnoho zranění, kvůli kterým musela Emma několikrát skrečovat zápas. Svůj poslední letošní turnaj odehrála v Ostravě. Tam prohrála hned v prvním kole s Dariou Kasatkinou. Následně se odhlásila z turnaje v Kluži a před týdnem i z Billie Jean King Cupu v Glasgow. Rok zakončila Emma Raducanu s bilancí 17-19 a na 76. pozici v žebříčku.

Co radí americká legenda?

"Myslím si, že Emma teď potřebuje prostor a čas, aby si promluvila s lidmi, kterým věří. Doufám, že navštěvuje psychoterapeuta. Myslím, že jsou velmi nápomocní, když potřebujete vyslechnout. Já k nim chodím pořád a v životě mi to hodně pomohlo," řekla pro Reuters Billie Jean King.

"Doufám, že má kolem sebe lidi, kterým věří. Musí vzdálit od lidí, kteří chtějí trénovat podle sebe a neustále něco měnit. Ona potřebuje být sama sebou. Míří hodně vysoko a mě jako člověk velmi zaujala."

Emma Raducanu nyní hledá pátého kouče za poslední dva roky. Naposledy ji vedl Dmitry Tursunov. Spolupráce s ním skončila po vypršení zkušební doby.

Jakého jste názoru? Prospěly by Emmě návštěvy psychoterapeuta?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full