Emma Raducanu: Říká se o mně tolik nepravdivého

Zdroj fotky: Eliška Nová

Emma Raducanu má za sebou nejtěžší rok kariéry. Dvacetiletá hráčka se žebříčkově velmi propadla. Naposledy ji diváci na kurtu viděli na turnaji WTA v Ostravě. V nedávném rozhovoru zareagovala na nepravdivé zvěsti, které se o ni šíří, a podělila se o své plány na sezonu 2023.

Emma Raducanu si o pozornost řekla již ve svých 19 letech, tedy v roce 2021. Tehdy totiž v roli kvalifikantky vyhrála grandslamový turnaj, čímž přepsala tenisovou historii. Mladinká Britka předvedla neskutečnou formu a v žebříčku vyletěla až na 10. místo.

Rok 2022 byl ale spíše ve znamení řady zranění a psychického trápení. Pokles výkonu se podepsal i na jejím žebříčkovém umístění, kde se propadla až na 74. místo. Během posledního rozhovoru pro magazín SheerLuxe se podělila o svůj názor na intenzivní publicitu, se kterou se musí elitní tenistky vypořádávat.

Rok plný trápení

Raducanu nehrála od začátku října a kvůli zranění zápěstí vynechala i nedávné finále Billie Jean King Cupu v Glasgow. Sezónu ukončila s bilancí 17 výher a 19 proher. Talentovaná britská tenista se celý rok snažila svou negativní bilanci vylepšit. Nepomohly ani několikeré změny trenéra. Po rozchodu s trenérem Dmitrijem Tursunovem je nyní stále ve fázi hledání.

V nejbližší době ji diváci budou moci vidět na Mubadala World Championship v Dubaji. Její soupeřkou bude nynější světová dvojka, Tunisanka Ons Jabeur.

Mediální zájem je intenzivní

"Po celý rok jsem čelila nepřízni osudu. Byla jsem na dně, ale hodně jsem na sobě pracovala. A tak jsem se dostala až sem," řekla Raducanu pro SheerLuxe. "Říká se o mně tolik věcí, které nejsou pravdivé, ale snažím se, aby mě to neovlivňovalo. Uplynulý rok byl hlavně ve znamení zvykání si na mediální zájem a učení se s ním vyrovnat. Říká se toho o mně tolik, co o sobě kolikrát ani nevím."

Cíle pro sezonu 2023 má jasné

Ze slov Emmy Raducanu bylo znát, že mediální pozornost na profesionálním tenisové Tour je pro ni nad očekávání velká. Své cíle na sezónu 2023 má po zdravotních patáliích v uplynulém roce mladá tenistka jasné: "Mým největším cílem je udržet se co nejdéle zdravá. Letos mě doprovázela celá řada zdravotních problémů, kvůli kterým jsem se nemohla naplno věnovat tréninkům a absolvovat takový počet turnajů, který Tour vyžaduje."

Momentálně je Britka ve fázi příprav na nadcházející tenisovou sezonu. "Nemůžu uvěřit, že se zase nacházím před začátkem sezony. Celý ten rok uběhl tak rychle."

Sezónu zahájí na Novém Zélandu

Sedmdesátá čtvrtá hráčka světa novou sezonu zahájí na Novém Zélandu. Jejím prvním turnajem bude WTA ASB Women's Classic v Aucklandu. Turnaj sice spadá do kategorie WTA 250, přesto startovní pole oplývá známými jmény. Emma Raducanu to tak nebude mít ze začátku sezony nikterak snadné.

Na seznamu je například světová sedmička Coco Gauff, grandslamová šampionka Sloane Stephens, či Leylah Fernandez, kterou Raducanu porazila ve finále US Open v roce 2021.

Tenistka do turnaje bude vstupovat s jasným cílem, dostat se co nejdál to půjde, aby si vybudovala dostatečné sebevědomí pro první grandslam sezony. Australian Open startuje už 16. ledna 2023.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full