Eugenie Bouchard neodehraje Wimbledon: Hrát bez bodů nedává smysl

Zdroj fotky: Getty Images

Eugenie Bouchard od minulého roku bojuje se zraněním. Navzdory složité a dlouhé léčbě ale vše vypadá slibně a Kanaďanka oznámila, že se vrací na kurty. Místem jejího návratu měl být Wimbledon, kde si v roce 2012 zahrála finále. Své rozhodnutí ale nakonec kvůli pravidlům pro letošní ročník změnila.

Návrat po roční pauze 

Finalistka Wimbledonu z roku 2014 Eugenie Bouchard se na kurtech naposledy představila minulý rok v Mexiku. Tam odehrála dva turnaje. Nejdříve hrála v Guadalajaře, kde se jí po dlouhé době zadařilo a zahrála si finále. V tom ve dvou setech prohrála se Sarou Sorribes Tormo. O týden později prohrála v Monterrey hned v prvním kole.

Pauzu od tenisu oznámila pár dní po prohře. Důvodem bylo zranění pravého ramene, a to konkrétně natržení subscapularisu. Kvůli zranění podstoupila artroskopickou operaci.

Ve Wimbledonu Kanaďanka chráněný žebříček nevyužije

Bouchard se původně měla na kurty vrátit již v dubnu na malém turnaji ITF na Floridě. Tam ale nakonec nehrála a svůj návrat odložila až na Wimbledon. Ani tam se ale fanoušci návratu Eugenie nedočkají. Tím důvodem je nepřidělování bodů na turnaji.

I když Bouchard nemá postavení k tomu, aby ve Wimbledonu mohla startovat díky chráněnému žebříčku. Ten byl zaveden pro hráče, kteří kvůli zranění nehrají a propadnou se v žebříčku. Mohou se tak účastnit turnajů, kterých by normálně kvůli ztrátě bodů nemohli. V All England Clubu ale této možnosti nakonec nevyužije.

„Rozhodla jsem se nezúčastnit letošního Wimbledonu kvůli rozhodnutí WTA neudělovat zde hráčkám žádné body. Kvůli operaci ramene mám jen omezený počet startů na chráněný žebříček a hrát turnaj bez bodové dotace tak pro mě nemá cenu. Musím vybírat chytře a využít chráněný žebříček na turnajích, které mi pomohou dostat se zpátky tam, kde bych chtěla být,“ okomentovala své rozhodnutí.

„Momentálně pokračuji s tréninkem a rehabilitací a plánuji se vrátit na kurty na konci léta. Chráněný žebříček využiji na US Open a poté na Australian Open,“ odtajnila plány svého návratu.

Důvod odhlášení Bouchard z Wimbledonu tedy dává smysl. Uvidíme ale, kdy se nakonec dočkáme jejího návratu. Je možné, že nebude jediná, která kvůli neudělování bodů třetí grandslam sezóny vynechá. Podobně situaci okomentovala Naomi Osaka. Ta také nemá motivaci hrát turnaj bez obdržení bodů. Dnes se navíc z Wimbledonu odhlásila.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full