Felix Auger-Aliassime: Odehrál jsem nejlepší zápas života

Zdroj fotky: Getty Images

Na dva povedené turnaje po sobě potřebujete skvělou kondici a formu. Zářit i na třetím v řadě se jen tak nevidí. Felix Auger-Aliassime dokazuje, že i to je možné. Po podnicích ve Florencii a Antverpách se zdá být nezastavitelný i na pětistovce ve švýcarské Basileji.

Deset vyhraných utkání v řadě. Tak vypadá zápis z osobního deníčku 22letého kanadského mladíka. Za poslední dva týdny ovládl Felix Auger-Aliassime dva podniky ATP 250 (Florencie, Antverpy), kde splnil úlohu turnajové jedničky, resp. dvojky. Jeho formu odskákali Lorenzo Musetti, Jeffrey John Wolf, Dan Evans nebo Sebastian Korda. Zisk celkem pěti set bodů mu výrazně pomohl k cestě za účastí na Turnaji mistrů a nabytí velkého sebevědomí. Jestli si někdo myslel, že v Basileji už nemůže formu udržet, velmi se mýlil.

Triumfy doprovázela skvělá hra

Na cestě za svými vítězstvími sice nemusel porazit žádného hráče TOP 25, ale nic to nemění na jeho skvělém herním projevu opírajícím se o servis. Ve většině zápasů uhrál po prvním servisu přes 80 % výměn, ve Florencii proti Brandonu Nakashimovi dokonce 90 %. Do statistiky es připsal 88 nechytatelných ran v osmi zápasech, čímž lehce získal několik bodů na svou stranu. Takřka nechyboval a v zápasech míval nejméně dvakrát více winnerů než nevynucených chyb.

Basilejskou demolici odnesl Kecmanovič

Podnik ATP 500, v rodišti Rogera Federera, nepřidělil do prvního kola světové devítce lehkého soupeře. Domácí Marc-Andrea Huesler, 62. hráč světa, si na začátku října připsal první triumf na turnaji ATP, když opanoval podnik v bulharské Sofii. Od té doby sice v Astaně ani Antverpách neuhrál kolo, ale proti Kanaďanovi začal obstojně. První sadu dokázal uzmout 7-3 v tiebreaku. Felix Auger-Aliassime však dokázal zápas otočit a další dva sety připsal poměrem 6:4 na svou stranu. Po prvním podání měl opět 89 % vyhraných míčů. Skvělý výkon zaznamenal i Huesler, který mohl jen litovat, že mu los přidělil hráče s takovou formou.

Rodák z Montréalu postoupil do druhého kola. V něm ho čekal 28. hráč světa Srb Miomir Kecmanovič. Proti 23letému tenistovi z Bělehradu dosáhla Felixova hra dosavadního vrcholu. Po dvaceti šesti minutách skončil první set. 13 winnerů, 6 es a 3 nevynucené chyby znamenaly výhru 6:1. Ve druhém setu neztratil ani jeden míček po prvním servisu a za celou sadu povolil Srbovi uzmout pouhých 7 bodů ze dvaatřiceti možných, což nestačilo na žádný gem. Vymalováno tak bylo na kurtu po padesáti jedna minutách.

"Toto je nejlepší zápas, jaký jsem kdy v celém svém životě hrál. Ne v mojí kariéře, ale od dětství," prohlásil po zápase Felix Auger-Aliassime, kterého ve čtvrtfinále čeká Kazach Alexander Bublik.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full