Hubert Hurkacz dokázal, že v jednoduchosti je síla

Zdroj fotky: Getty Images

Hubert Hurkacz, světová dvanáctka, nám předvedl v zápase s Felixem Augerem-Aliassimem, že tenis je vážně jednoduchý sport. Přes různě složité taktiky a přípravy je stejně nejdůležitější intuice a reagování na různý vývoj zápasu. Přesně to Polák předvedl a jeho taktika byla úspěšná.

Hubert Hurkacz a tráva je spojení, které jednoznačně dohromady ladí a tak není náhodou, že právě na Wimbledonu má své grandslamové maximum. Polákova hra opírající se o kvalitní první servis sedí na travnatém dvorci jako nikde jinde. O tom, že se těžko jeho servis dá prolomit, přesvědčil i na mnohem pomalejším povrchu při antukovém Roland Garros. Tam ztratil servis až ve čtvrtém kole, když nakonec 3:1 na sety prohrál s pozdějším finalistou Norem Casperem Ruudem.

Na trávě je však tenistů, kterým se těžko bere podání, mnoho. Pokud si chtějí hráči vypracovat brejkbol, je potřeba hru číst nebo jednoduše tipovat, kam servis poletí.

Začátek travnaté sezóny

Do letošní travnaté sezóny nevstoupil Hubert Hurkacz, semifinalista Wimbledonu z roku 2021, nejlépe. Ve Stuttgartu pro něj vystavil stopku již v osmifinále Maďar a čtvrtfinalista Wimbledonu z roku 2021 Marton Fucsovics po setech 5-7, 7-6, 3-6. S prázdnou však neodešel, protože s Mate Pavičem opanovali turnaj ve čtyřhře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hubert Hurkacz (@hubihurkacz)

Zase v Halle a zase Felix Auger-Aliassime

V Halle si už první travnaté vítězství v singlu připsal. Porazil 2:1 na sety Maxima Cressyho, následně i obhájce prvenství Ugo Humberta 2:0 na sety a ve čtvrtfinále narazil na Felixe Augera-Alassima.

Mladý Kanaďan porazil Huberta minulý rok na stejném místě v prvním kole 6:3, 7:5. Tentokrát byl zápas mnohem vyrovnanější. Oba dva si drželi svá podání a k vidění byl jen jeden brejkbol na straně Felixe, který nebyl využit. Každý set se rozhodoval v tiebreaku, kde byl pokaždé silnější Hubert Hurkacz a svého deblového parťáka z roku 2021 (právě z turnaje v Halle) udolal 7:6 (2), 7:6 (4).

Ze zoufalství k mistrovské taktice

V pozápasovém rozhovoru prozradil, jaká byla jeho taktika na returnu proti skvěle podávajícímu Kanaďanovi. "Jak jste mohli vidět, měl jsem nulovou šanci na returnu. Uprostřed druhého setu jsem pokaždé tipnul směr podání špatně. Napadlo mě podívat se na hodiny ukazující rychlost úderů, a když bylo číslo liché, šel jsem doleva, a když číslo bylo sudé, šel jsem doprava. To byla moje taktika na returnu," usmíval se spokojený Polák.

O účast ve finále si dnes v sobotu 18. června zahraje s Australanem Nickem Kyrgiosem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full