Italský veterán Andreas Seppi odehrál poslední zápas kariéry

Zdroj fotky: ATP Challenger Ortisei

Včera odehrál svůj poslední zápas kariéry italský tenista Andreas Seppi. Na kurty naposledy nastoupil na domácí půdě v Ortisei, kde skončil v prvním kole. Jak probíhalo jeho poslední utkání a jaké byly jeho největší úspěchy?

Dramatický konec kariéry

Andreas Seppi odehrál svůj poslední zápas. Odchod do důchodu ale nebyl takový, jaký si představoval. Ital požádal o udělení divoké karty na turnaje ATP ve Florencii a v Neapoli. Ani v jednom případě mu Italská tenisová federace nevyhověla. Na prvním zmiňovaném turnaji odehrál kvalifikaci, kde skočil hned v prvním kole. V Neapoli nestartoval vůbec.

"Rád bych si zahrál na turnajích ve Florencii a Neapoli, abych se rozloučil s profesionálním tenisem. Bohužel mi to Italská tenisová federace nedovolila. Darovat divokou kartu končícímu hráči by totiž bylo plýtvání," okomentoval Seppi situaci.

S kariérou se tedy rozloučil na ATP challengeru v Ortisei. Jeho soupeřem v prvním kole byl Němec Yannick Hanfmann. Seppi vyhrál první set. I přes vedení ve třetím dějství nedokázal zvítězit a nakonec prohrál po setech 7-5, 3-6, 4-6. Toto utkání tedy bylo definitivní tečkou za kariérou Andrease Seppiho.

Bývalý hráč TOP 20 

Na žebříčku se po odchodu do důchodu nacházel na 310. místě. Andreas Seppi ale je bývalý 18. hráč světa. Ve dvouhře získal celkem tři tituly. Co se týče grandslamových turnajů, tak tam bylo jeho nejlepším výsledkem 4. kolo. To si zahrál čtyřikrát na Australian Open a jednou na Roland Garros a Wimbledonu. Čtvrtfinále si na turnajích velké čtyřky zahrál pouze ve čtyřhře, a to na Australian Open a US Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full