Jannik Sinner otočil finále ze stavu 0:2 na sety a na Australian Open slaví první grandslamový titul

Zdroj fotky: Getty Images

Daniil Medveděv byl ve vedení 2:0 a mířil za vítězstvím. To ale nic neznamenalo. Jannik Sinner se dostal z téměř beznadějného stavu a dokráčel si pro svou první grandslamovou trofej. Stal se prvním Italem, který dokázal vyhrát Australian Open.

Z téměř ztraceného zápasu k první trofeji

Definitivní tečku za letošním Australian Open udělalo finále mužů, jehož aktéry byli Jannik Sinner a Daniil Medveděv. Hráči se již popáté utkali ve finále, nicméně šlo o první utkání na grandslamu.

Do toho vstoupil v mnohem lepším rozpoložení Daniil Medveděv. Ten v prvním setu prolomil dvakrát servis Sinnera a vyhrál jej poměrem 6-3. V druhé sadě se ruský hráč dostal do vedení 5-1. Tehdy ale prolomil poprvé v utkání italský hráč podání soupeře a snížil na 5-3. Daniil Medveděv ale i toto dějství dokázal dovést do vítězného konce a dostal se do vedení 2-0 na sety.

Od té chvíle Jannik Sinner zvýšil úroveň své hry. Třetí sada byla vyrovnaná a o majiteli rozhodla až poslední desátá hra, kdy Medveděv přišel o servis. Ital snížil a dodal si tak víc sebevědomí. Stejný průběh měli čtvrtý set, kdy opět rozhodla desátá hra. Finále tak dospělo do rozhodujícího konce.

Jediného proměněného breakballu jsme se dočkali v šesté hře. Jannik se po jeho potvrzení dostal do vedení 5-2 a bylo na Medveděvovi, aby zápas ještě zachránil. To se ale nepodařilo. Jannik Sinner utkání uzavřel na svém servisu. Zvítězil po setech 3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3 a získal svou první grandslamovou trofej.

"Dobrý den všem. Daniile, chtěl bych tobě a tvému týmu pogratulovat k úžasnému turnaji. Hráli jsme spolu už tolik finále. V každém zápase najdu něco, v čem se můžu zlepšit. Děláš ze mě mnohem lepšího hráče. Tvoje úsilí bylo po celý turnaj úžasné. Ty hodiny mimo kurt a i dnes, běhání pro každý míč.. to je pozoruhodné vidět. Doufám, že tu trofej zvedneš nad hlavu. Jsem si jistý, že to dokážeš," znělo z úst čerstvého vítěze, který od roku 2004 dokázal otočit finále ze stavu 0:2 a vyhrát první grandslamový titul.

"Všichni, kdo se dívají z domova, zejména moje rodina.. Kéž by všichni mohli mít mé rodiče. Vždycky mě nechali vybrat si, co jsem chtěl. Ani když jsem byl mladší, nikdy na mě netlačili. Přál bych si, aby takovou svobodu mohl mít každý mladý kluk. Moc děkuji svým rodičům."

První italský vítěz Australian Open

Jannik Sinner tímto triumfem pokořil několik rekordů. Stal se prvním Italem, který vyhrál australský grandslam. Před ním se na turnaji nejdále dostal Matteo Berrettini, který se dostal do semifinále. Celkově se stal pátým (muži i ženy) italským grandslamovým šampionem.

Zároveň se jedná o nejmladšího vítěze od Novaka Djokoviče v roce 2008. Poprvé od roku 2014 v Melbourne zvítězil někdo jiný než hráči Velké trojky.

Oba hráči upevnili svou pozici v žebříčku. Zatímco Sinner zůstane na čtvrtém místě, Daniil bude i nadále třetí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full