Jannik Sinner si na Turnaji mistrů poprvé vyšlápl na Djokoviče a přerušil jeho vítěznou sérii

Jannik Sinner se dostal na první místo v zelené skupině. Ve svém druhém zápase se utkal se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, kterého porazil poprvé v kariéře po třech hodinách. Z turnaje naopak odstoupil bývalý šampion Stefanos Tsitsipas.

První skalp Djokoviče na domácí půdě

K večernímu zápasu zelené skupiny na Turnaji mistrů nastoupil Jannik Sinner proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. Celkově se jednalo o pátý vzájemný zápas, přičemž všechny předchozí dokázal vyhrát srbský tenista.

Utkání bylo vyrovnané od samého začátku. Hráči si drželi svůj servis až do stavu 5-5. V jedenácté hře na podání zaváhal Djokovič, který nakonec prohrál první set poměrem 5-7. Světová jednička srovnala stav, když získala druhý set ve zkrácené hře.

V rozhodující sadě se Sinner dostal do vedení 4-2. I nyní musel nakonec rozhodovat tiebreak, který tentokrát lépe zvládl italský tenista. Jannik vyhrál po setech 7-5, 6-7, 7-6. Ital poprvé v kariéře dokázal porazit Novaka Djokoviče a po devatenácti zápasech přerušil jeho vítěznou sérii.

"Hodně to pro mě znamená," řekl Sinner o výhře nad Djokovičem před domácím publikem v Turíně. "Když vyhrajete proti světové jedničce a vítězi dvaceti čtyř grandslamů, je to samozřejmě na vrcholu.

Zároveň se dostal se na první místo tabulky. Aby ale postoupil do semifinále, musí ve čtvrtek porazit Runeho.

Stefanos Tsitsipas odstoupil z turnaje

Ještě před utkáním Sinnera s Djokovičem proti sobě nastoupili Stefanos Tsitsipas a Holger Rune. Celý zápas trval pouhých 17 minut. Řecký tenista byl za stavu 1:2 z jeho pohledu nucen skrečovat. Zranění zápěstí, které léčil těsně před začátkem turnaje si vybralo svou daň. Místo něj odehraje poslední zápas proti Djokovičovi náhradník Hubert Hurkacz.

"Fanouškům se moc omlouvám. Doktoři mi povolili hrát, ale bolest je bohužel příliš silná," okomentoval odstoupení Tsitsipas.