Jiří Lehečka po těsně prohraných setech Next Gen ATP Finals neovládl

Zdroj fotky: Getty Images

Česká jednička Jiří Lehečka se letos stal historicky prvním českým hráčem, který si zahrál na turnaji Next Gen ATP Finals. Při své první účasti dokázal postoupit do finále. Na skvělé výsledky z předchozích zápasů nenavázal. Jak probíhal boj o titul?

Postup do prvního finále na okruhu ATP

Jiří Lehečka ze základní skupiny postoupil z druhého místa. Jediný zápas prohrál právě s jeho dnešním soupeřem Brandonem Nakashimou. Dokázal ale porazit Itala Passara a Arnaldiho, kteří startovali na divokou kartu. V semifinále se následně utkal s neporaženým Dominicem Strickerem, kterého porazil ve čtyřech setech a slavil tak postup do finále.

Promrhané šance v prvních dvou setech 

V boji o titul si zahrál s Brandonem Nakashimou. Jiří Lehečka se toužil pomstít za porážku v základní skupině, kde prohrál ve třech setech. Tentokrát byl průběh zápasu vyrovnanější. Podání Američana dokázal český tenista prolomit hned v první hře a dostal se do nadějného vedení 3-1. Nakashima si ale dokázal ztracené podání vzít zpět a první sada dospěla do tiebreaku. Ten americký tenista vyhrál po využití třetího setballu poměrem 7-5.

Ve druhém dějství oba hráči předváděli skvělý tenis. Ani jeden z nich nepřišel o servis a diváci se tak dočkali druhé zkrácené hry. Jiří Lehečka byl v nepříjemné situaci, když ztrácel už 1-4. Český hráč ale zabojoval a dopracoval se ke dvěma setballům. Kvůli skvělé hře soupeře ale ani jeden z nich nevyužil a přišel i o druhou sadu.

Poslední hra zápasu rozhodla

Americký tenista začínal třetí sadu na podání. I ta byla od začátku vyrovnaná a osudnou se stala šestá hra. Brandon byl ve vedení 3-2 a Jiří Lehečka servíroval na setrvání v zápase. To se mu bohužel nepodařilo a Nakashima nakonec vyhrál po setech 4-3, 4-3, 4-2. Za tento turnaj se ale nezapočítávají body do žebříčku. Ani jeden z finalistů se na vyšší pozice neposune.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full