Jiří Lehečka první titul ve Winston Salemu nezískal, poprvé se posune do TOP 30

Zdroj fotky: Getty Images

Český hráč Jiří Lehečka zažil úspěšný poslední turnaj před startem US Open. V americkém Winston Salemu poprvé v kariéře postoupil do finále turnaje ATP, kde jej porazil Argentinec Sebastian Baez. I tak si česká jednička vylepší své kariérní maximum ve světovém žebříčku.

První finále na okruhu trofej nepřineslo 

Jiří Lehečka plnil tento týden roli pátého nasazeného hráče na turnaji ve Winston Salemu. Měl tedy volný los a do svého prvního zápasu nastoupil až ve druhém kole.

Prvním soupeřem českého hráče byl Mitchell Kruger. 275. hráče světa porazil po setech 2-6, 6-2, 6-3. Další třísetový zápas svedl v osmifinále s Dominikem Koepferem. Tentokrát Lehečka vyhrál poměrem 6-3, 3-6, 6-4 a postoupil do čtvrtfinále. Dokázal vyřadit i Maxe Pucella ve dvou setech. V ten samý den se dostal do finále. Jeho soupeř, Sebastian Korda, totiž z turnaje odstoupil.

O svou první trofej zabojoval proti Sebastianu Baezovi. Jiří Lehečka se jako první dostal do vedení 3-1. Tuto výhodu si ale neudržel. Argentinec vyhrál čtyři hry v řadě, otočil na 5-3 a následně získal první sadu. V úvodu druhého dějství se český hráč nadechoval k obratu. Hned na začátku se dostal do vedení 2-0. I tentokrát Baez vyhrál čtyři hry v řadě a rychle se dostal do vedení. Jiří Lehečka nakonec prohrál 4-6, 3-6.

"Snad pro mě další turnaj bude o trochu šťastnější. Pořád to ale byl dobrý a pozitivní týden před New Yorkem. Odnáším si hodně dobrých vzpomínek."

Premiérový posun do TOP 30

Zatímco Jiří Lehečka své první finále na okruhu ATP prohrál, Baez získal svůj třetí letošní titul. Letos dokázal ovládnout turnaje v Cordobě a Kitzbühelu. Díky titulu se dostane na 32. místo. Jeho soupeř se posunul na 30. příčku ve světovém žebříčku. Pro českého hráče to je nové kariérní maximum a premiérový posun do TOP 30.

Oba finalisty čeká rychlý přesun na US Open. Jiřího Lehečku v na úvod čeká souboj s ruským hráčem Aslanem Karatsevem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full