John McEnroe podpořil Djokoviče: Ať na US Open hraje

Zdroj fotky: Getty Images

Americký grandslam začíná již za necelé dva měsíce. Novak Djokovič by za současných podmínek nemohl odehrát poslední turnaj velké čtyřky. K celé situaci hvězdného Srba se vyjádřila i někdejší světová jednička John McEnroe.

Majitel jednadvaceti grandslamových titulů Novak Djokovič již letos zmeškal Australian Open. Ani se zbytkem letošního ročníku to pro pětatřicetiletého tenistu nevypadá příliš růžově. Na Wimbledonu sice získal grandslamový vavřín, zámořské turnaje ale zatím Srba nečekají.

„Buď Kanada změní pravidla, nebo si bude muset vyhrnout rukáv a nechat se naočkovat. Ani jeden z těchto scénářů však nevidím jako pravděpodobný,“ vyjádřil se Eugene Lapierre, ředitel turnaje v Montrealu, který je na programu tři týdny před US Open.

„Myslím, že už politika zašla příliš daleko. Stalo se tak už začátkem letošního roku v Austrálii. Ať Novak Djokovič vstoupí do Spojených států a zahraje si na US Open. Je to směšné opatření, které nakonec poškodí jenom tenis. Byla by opravdu škoda, kdyby Nole nemohl hrát poslední grandslam sezony,“ nechal se slyšet tenisový expert John McEnroe.

Ohledně celé situace, ke které došlo v Austrálii, se Djokovič nedávno vyjádřil. „Všichni si myslí, že jsem do Austrálie odjel bez povolení, ale to není pravda. Ostatně jsem to dokázal i před soudem. Nikdy bych nejel do země, která by mi nevydala povolení,“ svěřil se majitel 88 titulů z okruhu ATP.

„Pokud budu mít povolení pro vstup do USA, tak na US Open budu. Pokud se tak nestane, tak hrát nebudu, není to konec světa,“ řekl Djokovič k účasti ve Flushing Meadows.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full