Karolína Muchová je v Cincinnati po skreči Bouzkové v semifinále, Vondroušová končí

O semifinále turnaje v Cincinnati dnes zabojovala trojice Češek. Jako jediná mezi nejlepší čtyři postoupila Karolína Muchová, které vzdala Marie Bouzková. Markéta Vondroušová nestačila na Igu Swiatek. I tak se stane novou českou jedničkou.

První semifinále na Masters 1000

Karolína Muchová měla zatím v Cincinnati plné ruce práce. Na cestě do čtvrtfinále odehrála tři třísetové zápasy a porazila Haddad Maiu, Martič a Sakkari. Proti Řekyni si vylepšila bilanci ve vzájemných utkáních už na 4-0.

Své první čtvrtfinále v Cincinnati se utkala s krajankou Marií Bouzkovou, která se do této fáze turnaje dostala taktéž poprvé. V utkání s Muchovou se ale moc nezdržela. Bouzkovou trápili od začátku utkání zdravotní problémy. Zápas se tedy po dvanácti minutách rozhodla za stavu 0-3 z jejího pohledu skrečovat.

"Takto nikdy vyhrát nechcete. Marie je moje dobrá kamarádka. Není to nic příjemného, když je US Open za dveřmi. Doufám, že se rychle uzdraví," řekla po utkání finalistka Roland Garros.

Karolína Muchová poprvé v kariéře postoupila do semifinále na turnajích kategorie Masters 1000. Tam se utká s vítězkou zápasu Sabalenka-Jabeur.

Už teď má jistotu, že se posune na nové žebříčkové maximum. V živém žebříčku se Karolína Muchová posunula na 13. místo. Pokud by zvládla i semifinálové utkání dočká se Muchová debutu v TOP 10.

Nová česká jednička

Své čtvrtfinálové utkání odehrála také Markéta Vondroušová. Ta se o postup utkala s Igou Swiatek. V prvním setu se Češce dlouho dařilo, když dvakrát podávala na zisk setu. Úvodní sadu ale nakonec prohrála v tiebreaku. Druhé dějství bylo v režii světové jedničky, která nakonec vyhrála po setech 7-6, 6-1.

"Nebylo jednoduché přizpůsobit se rotaci úderů Markéty, protože je levačka. Dobře toho využívala a také svých zkušeností. Já ale byla odhodlaná bojovat o každý míč, což nakonec zafungovalo," ocenila Swiatek hru Vondroušové.

V živém žebříčku se Markéta posunula na 9. místo, což bude příští týden jejím novým kariérním maximem. Posune se tak před Petru Kvitovou a bude poprvé v kariéře českou jedničkou.