Karolína Muchová vybojovala postup do finále v Cincinnati a premiérově se posune do TOP 10

Zdroj fotky: Getty Images

Česká republika bude mít od pondělí novou členku v TOP 10. Karolína Muchová dnes zajistila posun po třísetové výhře nad Arynou Sabalenkou a postoupila do finále turnaje v Cincinnati. Zítra zabojuje o svůj první titul ze série Masters 1000.

Druhý letošní skalp světové dvojky

Karolína Muchová dnes v Cincinnati nastoupila ke druhému letošnímu zápasu se světovou dvojkou Arynou Sabalenkou. S běloruskou hráčkou se Češka tento rok utkala v semifinále Roland Garros. Tam vyhrála po třech a čtvrt hodinách boje. I tentokrát hráčky svedly napínavý souboj o postup.

Do dnešního zápasu vstoupila lépe vítězka Australian Open, když se dostala do vedení 4-1. Muchová se postupně začala zlepšovat a ztracené podání si vzala zpět. První dějství tak dospělo do tiebreaku, který nakonec získala Aryna poměrem 7-4.

O druhé sadě rozhodla osmá hra, kdy Karolína prolomila servis soupeřky. Po potvrzení breaku srovnala stav utkání. Češka dominovala také v rozhodujícím setu. Tam dvakrát prolomila podání Sabalenky a vyhrála po setech 6-7, 6-3, 6-2. Muchová poprvé v kariéře postoupila do finále na turnajích Masters 1000 a zahraje si o svůj největší titul.

"Jsem šťastná, že jsem dnes dokázala vyhrát. Je to neuvěřitelné. Dnes to byla extrémně náročná bitva. Zítra budu hrát své 1. finále na turnaji WTA 1000 a doufám, že někteří z vás mi budou fandit, i když budu hrát proti domácí hráčce," řekla Češka po utkání.

Soupeřkou Muchové bude ve finále Coco Gauff. Američanka v semifinále poprvé v kariéře porazila světovou jedničku Igu Swiatek. S Polkou se během své kariéry utkala sedmkrát a ani v jednom zápase nedokázala vyhrát jediný set. Při osmém vzájemném utkání ale vyhrála po setech 7-6, 3-6, 6-4.

Debut v TOP 10 

Karolína Muchová se letos prezentuje skvělými výsledky mezi které se už nyní zapsal také postup do finále v Cincinnati. Výhrou nad Arynou Sabalenkou si premiérově zajistila posun do TOP 10.

Společně s Muchovou se v TOP 20 momentálně nachází tři další Češky. V pondělí všechny čtyři obsadí čtyři po sobě následující příčky. Českou jedničkou bude 9. Markéta Vondroušová. Hned za ní bude na 10. místě Karolína Muchová, 11. Petra Kvitová a 12. Barbora Krejčíková.

Zítřejší finále proti Coco Gauff rozehraje Karolína v 19:30. Napodobí Karolínu Plíškovou a stane se druhou českou vítězkou turnaje v Cincinnati?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full