Karolína Plíšková má nového člena týmu

Zdroj fotky: PR Stars

Česká jednička Karolína Plíšková provedla změnu ve svém realizačním týmu. Jejím novým kondičním trenérem bude Chorvat Marino Basić, který v minulosti trénoval Miloše Raoniće či Bornu Ćoriće.

Nebyl to nápad Plíškové

Karolína Plíšková během léta udělala změnu ve svém realizačním týmu. Rozhodla se nahradit stávajícího kondičního trenéra, kterým je Azuz Simčić. Jeho místo nahradí Chorvat Marino Basić. Kdo byl vlastně za touto myšlenkou? Změna kondičního trenéra je myšlenkou stávajícího kouče Saschi Bajina a spolupráce s Marinem začala po olympijských hrách, vysvětlil Karolínin manažer a manžel Michal Hrdlička.

Spolupráce s Azuzem Simčićem fungovala několik let. Rozloučení se Zulem bylo samozřejmě hodně těžké. Je to skvělý chlap s věčně dobrou náladou, zůstáváme velmi dobrými přáteli. Kája i díky němu byla dlouhé měsíce ve skvělé formě a náročný turnajový program zvládala bez zdravotních problémů. Dostal nyní nabídku, být trenérem v naší tenisové akademii. Dodává Michal Hrdlička. Je tedy šance, že právě v akademii české hráčky pomůže Simčić vychovat další tenisové naděje.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
 
Basić trénoval i MMA zápasníky

Marino Basić patří mezi přední fitness trenéry, který připravoval například i řadu sportovců mimo tenis. Za zmínku stojí rozhodně fotbalista Ante Budimir nebo olympijští vítězové ve veslování z Ria 2016 a Tokia 2021 Valent a Martin Sinkovićovi či MMA bojovník Mirko Filipović.

Basiće Plíšková angažovala už před americkými betony. Vedle Saschi Bajina a Marina Basiće doplní tým Plíškové ještě španělský fyzioterapeut Haim Ganancia.

Rodačka z Loun začala s přípravou po olympiádě v Tokiu na Bahamských ostrovech, poté se přesunula do dějiště Rogers Cupu v Montrealu, který se v loňském roce odložil. V Montrealu uvidíme českou hráčku, jak ve dvouhře, tak po boku Karolíny Muchové ve čtyřhře. Před US Open čeká Plíškovou ještě turnaj v oblíbeném Cincinnati, které v roce 2016 ovládla a následně došla do finále US Open.

Karolína Plíšková si na Bahamských ostrovech dávala před betonovou sezónou do těla.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full