Kateřina Siniaková získala v Bad Homburgu první titul na trávě

Zdroj fotky: Getty Images

Před dvěma lety finále prohrála, letos je vítězkou. Kateřina Siniaková dnes nastoupila ke svému druhému finále na turnaji v Bad Homburgu. Dokázala se vypořádat s deštivým počasím a těsně před Wimbledonem získala první titul na travnatém povrchu.

Déšť a posunutý program Siniakovou nerozhodil

Kateřina Siniaková se v rámci přípravy na Wimbledon rozhodla zúčastnit turnaje v německém Bad Homburgu. Před startem turnaje přitom od března čekala na první výhru v singlu. Na Roland Garros i v Berlíně skončila hned v prvním kole. V Bad Homburgu tuto smůlu prolomila.

První soupeřkou Siniakové byla sedmá nasazená Elisabetta Cocciaretto. Italku dokázala porazit bez ztráty setu poměrem 6-3, 6-4. Žádné velké problémy neměla ani s Ruskou Rodinou, kterou taktéž vyřadila ve dvou setech.

Ve čtvrtfinále čekala na Kateřinu 15. hráčka světa a druhá nasazená Liudmila Samsonova. Siniaková získala první sadu i přesto, že prohrávala 2-5. O druhém dějství rozhodla pátá hra, kdy Ruska prolomila podání Kateřiny. O vítězce rozhodovala třetí sada, která se kvůli dešti dohrávala až v pátek. Kateřina Siniaková dohrávku zvládla a nakonec zvítězila po setech 7-5, 4-6, 6-2.

Ještě v ten samý den musela odehrát semifinálový zápas proti Emmě Navarro. Češka zůstala v dobrém rozpoložení i v semifinálovém utkání a vyhrála po setech 6-2, 6-2.

"Jsem velmi unavená, ale šťastná, jak dobře jsem dnes hrála. Teď bych se ráda rychle dostala do postele. Moc ráda tady hraji a jsem šťastná, že jsem se zde dostala opět do finále. Užívám si skvělou atmosféru, podporu fanoušků a už se moc těším na zítřek," řekla po náročném pátku Siniaková.

Druhé finále Češka zvládla 

Kateřina dnes nastoupila ke svému druhému finále v Bad Homburgu. Poprvé se do této fáze turnaje dostala v roce 2021, kdy podlehla Angelique Kerber. Tentokrát byla její soupeřkou Lucia Bronzetti. Italka do finále postoupila po odhlášení Igy Swiatek.

Siniaková se hned na začátku zápasu dostala do vedení 3-0. Podání soupeřky prolomila v úvodní sadě ještě jednou a získala ji poměrem 6-2. Svůj servis Češka prohrála na začátku druhého dějství. Bronzetti ale break nepotvrdila a Kateřina srovnala. Následně bylo utkání kvůli dešti opět přerušeno. Ani tentokrát Češku přestávka nerozhodila a vyhrála po setech 6-2, 7-6.

Pro Kateřinu je to čtvrtý titul na okruhu WTA a první z travnatého povrchu. Díky tomu se posune zpět do TOP 40, a to na pozici. Již v pondělí Siniakovou čeká utkání 1. kola ve Wimbledonu, kde se utká s 24. nasazenou Qinwen Zheng.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full