Petra Kvitová ovládla turnaj v Berlíně a získala šestý titul na travnatém povrchu

Zdroj fotky: Getty Images

Dvě české tenistky dnes zabojovaly o trofej na turnajích WTA. Petra Kvitová v Berlíně a Barbora Krejčíková v Birminghamu. Jako vítězka odešla v německé metropoli pouze wimbledonská šampionka, která získala 31. titul kariéry.

Kvitová opět triumfuje na trávě 

Petra Kvitová odstartovala tento týden travnatou sezónu v Berlíně. Dvojnásobná wimbledonská šampionka figurovala v roli sedmé nasazené hráčky. Hned na úvod se v atraktivním derby utkala s Karolínou Plíškovou, kterou porazila ve dvou setech. Následně bez ztráty setu vyřadila i Podoroskou, Garciu a Alexandrovou.

V dnešním boji o titul byla její soupeřkou Donna Vekič. Chorvatka v Berlíně vyřadila například Elenu Rybakinu nebo Marii Sakkari. V první sadě Kvitová dominovala a vyhrála ji poměrem 6-2. Následně se Vekič dostala do vedení 3-1. Za stavu ale 5-4 nedokázala uzavřít set a nakonec rozhodovala zkrácená hra. Petra Kvitová v tiebreaku odvrátila setbol a vyhrála po setech 6-2, 7-6.

"Donno, odehrála jsi skvělý zápas i celý turnaj. Přeji ti hodně štěstí ve Wimbledonu. Vidím zde spoustu českých fanoušků. Moc všem děkuji za podporu. Děkuji svému týmu a rodině, která sleduje každé mé utkání. Děkuji také sponzorům, organizátorům a všem, co se na turnaji podílejí. Věřím, že se tady za rok opět setkáme," řekla šťastná vítězka v děkovné řeči.

Pro českou jedničku to je 31. titul kariéry a 6. na travnatém povrchu. V žebříčku zůstane na 9. pozici.

Krejčíková v Birminghamu neuspěla

Finále dnes čekalo i na Barboru Krejčíkovou. Česká tenistka se v Birminghamu utkala o trofej s Jelenou Ostapenko. Pro Barboru se jednalo o první finále na travnatém povrchu a druhé v tomto roce.

První sada byla vyrovnaná. Ani jedna z hráček v průběhu tohoto dějství nepřišla o servis a rozhodovala zkrácená hra. Tu vyhrála poměrem 10-8 Jelena Ostapenko, po využití čtvrtého setballu. Sama přitom jeden odvrátila. Ve druhém setu se Estonka dostala do vedení 5-2. Barbora dokázala snížit, ale nakonec prohrála po setech 6-7, 4-6. I přes prohru se ale vrátí do TOP 10 a to na 10. místo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full