Král antuky je zpět, Rafael Nadal v Barceloně vyhrál svůj první zápas po návratu

Zdroj fotky: Getty Images

Moment na který čekali všichni tenisoví fanoušci nadešel. Rafael Nadal je zpět na kurtech a návrat oslavil vítězstvím. Po odhlášení z Monte Carla visel otazník i nad turnajem v Barceloně. Španěl se ale zvládl dát do kupy a připsal si první antukové vítězství od Roland Garros 2022.

Návrat na antuku ve velkém stylu 

Rafael Nadal dnes v Barceloně nastoupil ke svému prvnímu soutěžnímu utkání od letošního ledna. Start ve španělské metropoli byl nejistý do poslední chvíle. Bývalá světová jednička se totiž kvůli zranění minulý týden odhlásila z Masters v Monte Carlu. Španěl se nicméně dal do kupy, podstoupil několik tréninků a tento týden již byl připravený.

"Rozhodl jsem se na poslední chvíli. Minulý týden byl z mé strany dobrý, takže zítra budu na kurtu. Beru to tak, že tohle je moje poslední účast na turnaji v Barceloně. Letošní sezóna je velmi pravděpodobně moje poslední a já si chci užít každý okamžik. Jsem připraven zítra nastoupit. Vůbec neřeším to, jak daleko na turnaji dojdu. Jsem realista a vím, jaká je situace. Jsem rád, že jsem teď tady. Je to pro mě dar," oznámil na tiskové konferenci před začátkem turnaje.

Los aktuálně 644. hráči světa určil jako soupeře do 1. kola Flavia Cobolliho. Král antuky mladému Italovi v prvním setu dvakrát prolomil podání a ztratil pouhé dvě hry. Do vedení se dostal rychle i ve druhém dějství. Break na 3:0 ale nedokázal potvrdit a Cobolli poprvé sebral Nadalovi servis. Ital následně nedokázal srovnat a počtvrté v utkání přišel o podání. Rafael Nadal nakonec zvítězil poměrem 6-2, 6-3 a postoupil do 2. kola.

"Ve své kariéře jsem se vracel mnohokrát. Pokaždé je to těžší. Zvlášť když jste starší. Prožívám těžké chvíle... Zároveň pro mě hodně znamená, když můžu být pár dní na Tour, trénovat s kluky a pak si trochu zasoutěžit. Pořád je to dost příjemné na to, abych pokračoval," znělo z úst Španěla. 

První výhra na antuce po dvou letech 

681. Tolik dní uběhlo od posledního zápasu Nadala na antuce. Na svůj oblíbený povrch se po dvou letech vrátil jednoznačnou výhrou. Zaznamenal svou 1071. výhru na okruhu ATP a 481. na antuce.

Dvanáctinásobného šampiona nyní ve 2. kole čeká mnohem těžší test v podobě čtvrtého nasazeného Alexe de Minaura. Bude se jednat o jejich čtvrté vzájemné utkání. Tři z nich vyhrál Španěl. Naposledy ale v roce 2023 na United Cupu oslavil vítězství Australan. Ten v letošním roce debutoval v TOP 10, zahrál si finále v Rotterdamu a podruhé opanoval turnaj v Acapulcu. Pro Nadala bude de Minaur skutečně těžkou překážkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full