Linda Nosková ve finále v Adelaide neuspěla, titul získala Aryna Sabalenka

Zdroj fotky: Getty Images

Ne všechny pohádky mají šťastný konec. Linda Nosková bohužel svou spanilou jízdu v Adelaide ziskem trofeje neukončila. Ve finále prohrála s Arynou Sabalenkou, která získala první titul od roku 2021.

První finále na okruhu bez úspěchu

Linda Nosková má za sebou debut ve finále na okruhu WTA. Dnes se na turnaji v Adelaide utkala s druhou nasazenou Arynou Sabalenkou. První set byl poměrně vyrovnaný. O jeho osudu rozhodla šestá hra. Tam se Bělorusce podařilo prolomit podání Noskové a sadu následně dovedla do vítězného konce.

Druhé dějství bylo napínavější. Ani jedna z hráček neztratila podání a set dospěl do tiebreaku. Obě tenistky přitom měly šanci na prolomení servisu soupeřky. Linda si svou jedinou šanci vypracovala v osmé hře. Využít ji ale nedokázala. V tiebreaku se díky sérii chyb české hráčky dostala Sabalenka do vedení 5-1. Nosková ovšem dokázala snížit na 6-4. Poté ale Aryna využila druhý matchball a zápas ukončila.

Premiérové finále na hlavním okruhu tak nedopadlo úplně podle představ. Linda Nosková se za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Jako 102. hráčka musela startovat v kvalifikaci. Po postupu do hlavní soutěže porazila hráčky jako Kasatkina, Azarenka a v semifinále dokonce Ons Jabeur. V žebříčku se posune na nové kariérní maximum, a to na 56. pozici.

Zpět na vítězné vlně 

Letos zažila Aryna Sabalenka úplně odlišný vstup do nové sezóny. Oproti dvěma loňským prohrám si tentokrát v Adelaide došla pro titul. Je to také její první vyhraný turnaj od Madridu 2021. Minulý rok si zahrála finále celkem třikrát. Ani jednou ale nebyla úspěšná a pokaždé prohrála ve dvou setech.

V Adelaide tentokrát na cestě za titulem neztratila ani set. Jako druhá nasazená měla v prvním kole volný los a začínala tedy až ve druhém. Postupně porazila Samsonovou, Vondroušovou, Begu a ve finále Noskovou. Celkově se jedná o jedenáctou trofej, kterou na okruhu WTA získala. V žebříčku zůstane na 5. místě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full