Linda Nosková za dvacet minut postoupila do čtvrtfinále, Elinu Svitolinu přemohly bolesti zad

Zdroj fotky: Getty Images

Lindu Noskovou dnes čekalo premiérové utkání 4. kola na Australian Open. Její soupeřkou byla Elina Svitolina. Zápas ale zhatily zdravotní problémy Ukrajinky, která musela po dvaceti minutách hry skrečovat.

Bolest zad neumožnila Svitolině pokračovat

Linda Nosková dnes odehrála své vůbec první osmifinále na grandslamu. Po senzační výhře nad světovou jedničkou Igou Swiatek byla její další soupeřkou Elina Svitolina. Ukrajinka se na začátku roku prezentovala skvělou formou. Na prvním turnaji v Aucklandu postoupila do finále a na Australian Open neztratila jediný set.

Boj o čtvrtfinále jí ale znemožnily zdravotní problémy. Linda Nosková soupeřce dvakrát prolomila podání. Svitolina za stavu 0:3 z jejího pohledu utkání vzdala. Češka tak v devatenácti letech po dvaceti minutách hry postoupila do prvního grandslamového čtvrtfinále.

"Nevím, co se stalo. Už v první hře mi do zad začala vystřelovat ostrá bolest. Nemohla jsem nic dělat. Záda jsem měla zcela zablokovaná. Jsem z toho teď samozřejmě smutná. Už jsem na sobě něco cítila, ale bylo to normální vzhledem k fázi turnaje. Ve čtvrtém kole už máte některé části těla trochu zatuhlé. Předtím jsem ale žádnou velkou bolest necítila. Myslím, že tohle se mi stalo poprvé. V minulosti to spíš byla zatuhlá záda po zápase z předchozího dne," okomentovala situaci Ukrajinka.

Pomstí Nosková ve čtvrtfinále Vondroušovou?

Soupeřkou Lindy bude v boji o semifinále další Ukrajinka. Dayana Yastremska na letošním Australian Open plnila roli první nasazené hráčky v kvalifikaci. Všechny zápasy zvládla a podle předpokladů se dostala do hlavní soutěže. V prvním kole překvapivě jednoznačně vyzrála na Markétu Vondroušovou po setech 6-1, 6-2. Dále vyřadila Grachevu, Navarro a dnes Azarenku. Stejně jako Nosková postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinále grandslamu.