Menšík si splnil sen, zahrál si s Djokovičem

Zdroj fotky: Instagram Jakuba Menšíka

Rok 2022 nemohl pro současného nejlepšího českého juniora začít lépe. V lednu si nejdříve na Australian Open zahrál finále. Sice nevyhrál, ale svou bojovností si získal fanoušky nejen v České republice, ale i po celém světě. Díky tomuto výsledku se Jakub v juniorském žebříčku dostal na třetí místo. Několik dní poté, co se vrátil z Austrálie, obdržel zprávu, která mladý tenista věnoval velkou pozornost. Jedním z gratulantů byl totiž samotný Novak Djokovič.

Nečekaná gratulace od světové jedničky

Finále na Australian Open je největším úspěchem Kuby Menšíka v kariéře. Jeho finálový zápas proti Brunovi Kuzuharovi si vyžádal pozornost hlavně kvůli jeho konci. Jakuba začaly na konci třetího setu trápit křeče a po matchballu byl odvezen na vozíku. Nemohl se tak zúčastnit předávání trofejí finalistům. Za skvělý výkon a bojovnost ve finále obdržel Menšík zprávy jak od rodiny a přátel, tak i od fanoušků. Největší pozornost si ale vyžádala zpráva, která začínala textem “Hello my friend…”. K překvapení Menšíka byla tato zpráva od jeho velkého idolu a současné světové jedničky Novaka Djokoviče.

„Nevěřil jsem svým očím a uším. Ten, kdo mě oslovuje jako svého přítele, je opravdu můj velký tenisový vzor a aktuální tenisová jednička Novak Djokovič! Říkal, že viděl moje finále, kdy mě na konci třetího setu chytly křeče do stehen, ale já se snažil i za cenu velkých bolestí zápas dohrát. Obdivně se vyjádřil k mému výkonu, a co je hlavní, pozval mě spolu s mým týmem do svého tenisového centra v Bělehradu, abychom si spolu zatrénovali,” popsal Menšík emoce po obdržení zprávy.

Ne dlouho po obdržení zprávy se Jakub a jeho tým vydali směr Bělehrad.

Pětidenní trénink pod dohledem Djokoviče 

„Ze začátku jsem vůbec nevěřil, že je to skutečnost, ale už za pár dní jsem se vydal se svým tenisovým trenérem Tomášem Josefusem a mentálním koučem Draganem Vujovičem do Bělehradu,” komentoval finalista juniorského Australian Open.

Jakub Menšík strávil v akademii Novaka Djokoviče celkem pět dní. Během nich společně se světovou jedničkou trénoval každý den 2 hodiny. Po zbytek dne měl možnost sledovat Novaka při tréninku, obdržel od něj několik rad a mohl využívat servisu jeho celého týmu, ať už se jednalo o fyzioterapii, kondiční cvičení nebo regeneraci.

„Mohl jsem dělat všechno, co on, a díky tomu nahlédnout pod pokličku jeho tréninkového programu. Nebylo nic, na co by neodpověděl mně nebo mým trenérům,” popsal Jakub.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Menšík (@mensik.jakub)

Poslední den, který Jakub strávil v Bělehradu, jej Novak pozval do “síně slávy”, která je umístěná v jedné z bělehradských restaurací. Menšík své pocity z návštěvy okomentoval následovně: „Když jsem viděl všechny ty poháry a trofeje, uvědomil jsem si a představil si tu dlouhou cestu, kterou musí člověk urazit, a co všechno musí dokázat, aby se stal světovou jedničkou. Nezbylo mi, než se hluboce Novakovým výkonům poklonit.”

Jakub je jedním z mála českých hráčů, kterému se naskytla příležitost si zatrénovat po boku Novaka Djokoviče, a navíc v jeho akademii v Bělehradě. Toho Menšík dosáhl díky své píli a bojovnosti, kterými zaujal i svěho největšího idola.

Cenné zkušenosti chce Menšík využít v dalším průběhu roku

Menšík Djokoviče ale neobdivuje jen kvůli tenisovým úspěchům. „Stal se pro mě velkou inspirací i v dalších věcech, které podniká. Je až neuvěřitelné, jakou pozornost věnuje mladým hráčům, s jakou lehkostí jim předává svoje know-how, jak se s nimi dělí o své zkušenosti. Chová se jako úplně normální člověk, který si s vámi popovídá o všem. Je milý a vnímavý. Velkou péči také věnuje svému zdraví, pečlivě naslouchá svému tělu i mysli a vše dělá opravdu naplno – i proto je tak dobrý. Těším se, že neocenitelné zkušenosti, které jsem od něj získal, zařadíme do mých tréninkových plánů i zápasů.”

Po těsně prohraném finále v Austrálii tak bylo těchto pět dní v Bělehradě velkou odměnou. Zažil kvalitní trénink, získal cenné zkušenosti, a získal mimořádné přátelství. „Jsem moc rád, že jsem mohl Novaka poznat jako velkého sportovce i skvělého člověka. Věřím, že to nebylo naposled,” uzavřel Jakub.

Mezi největší úspěchy Kuby Menšíka patří výhra na juniorském turnaji v Kapském Městě, kde ve finále porazil Lea Borga. Pokud jste ještě nečetli rozhovor, který nám Menšík po výhře v Jihoafrické republice poskytl, můžete si jej přečíst zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full