Mouratoglou si odskočil koučovat nadějného Holgera Runeho

Zdroj fotky: Twitter / Holger Rune

Simona Halepová přerušila po US Open sezónu a několik měsíců bude kvůli operaci mimo. Této situace využil její kouč Patrick Mouratoglou, kterému se nechtělo "válet doma na gauči". Rozhodl se proto navázat spolupráci s Holgerem Runem.

Dánský mladíček Holger Rune je na vzestupu. Výborný výsledek uhrál především na letošním Roland Garros, kde dokráčel až do čtvrtfinále. Slušně si vedl i na US Open. Na americkém grandslamu zvládl dvě kola, ve třetím mu udělil stopku Cameron Norrie.

V květnu v Mnichově navíc zvedl nad hlavu svou první trofej z okruhu ATP. Na přelomu září a října nebyl daleko od své druhé trofeje z nejvyššího tenisového okruhu, nakonec se však musel spokojit pouze se suvenýrem pro poraženého finalistu.

Uznávaný francouzský trenér Patrick Mouratoglou s touto vycházející hvězdou spojí v následujících týdnech síly. „Simonu ještě nějaký čas čeká rekonvalescence, podpořila mě tak v hledání nové spolupráce. Dnes můžu s radostí oznámit, že se připojím k týmu Holgera Runeho. Na spolupráci s Holgerem se velmi těším, máme mezi sebou speciální pouto od prvního dne, co jsme se potkali, a to mu bylo třináct let," přiblížil Mouratoglou na svém twitteru.

Se svou svěřenkyní Simonou Halepovou spolupracuje od jara letošního roku a nejlepším výsledkem této dvojky je semifinále slavného Wimbledonu. V září Rumunka předčasně ukončila sezonu, jelikož se podrobila zákroku, po kterém musí být nějaký čas v klidu.

Dvaapadesátiletý trenér v minulosti vedl například Stefanose Tsitsipase či Coco Gauffovou. Nejvýrazněji se však zapsal jako mentor Sereny Williamsové, s níž spolupracoval devět let.

Z nové spolupráce je nadšený i sám Rune, který na twitteru vzkázal: „Jsem nadšený, že se Patrick po zbytek sezony připojí k mému úžasnému týmu.“

Zdroj článku: Twitter
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full