Můj nejlepší letošní zápas, hlásí Karolína Plíšková po postupu do čtvrtfinále US Open

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Plíšková zvládla další velmi náročný zápas. S Victorií Azarenkou svedla dlouhou třísetovou bitvu. Po tomto výkonu zůstala jako jediná česká zástupkyně v pavouku dvouhry. Pokořila také jeden milník. O jaký se jedná a kam až dokáže bývalá finalistka turnaje dojít?

Další těžká bitva se šťastným koncem 

Karolína Plíšková jako jediná česká zástupkyně postoupila do čtvrtfinále dvouhry na US Open. Podařilo se jí to po třísetové výhře nad bývalou světovou jedničkou Victorií Azarenkou. Nebyl to ale první třísetový zápas. Ten ji čekal hned v prvním kole s Magdou Linette. Tam ve třetí sadě prohrávala 1-4. Utkání ale otočila. Do tří setů musela i proti Belindě Benčič, kterou porazila 5-7, 6-4, 6-3.

V zápase s Azarenkou byla Plíšková tou hračkou, která začala lépe. Hned na začátku se dostala do vedení 3-0. To ale ztratila a v desáté hře musela odvracet dva setbally. Sama následně využila hned ten první. Druhá sada byla vyrovnaná. Nakonec to byla právě Běloruska, která ji v získala v tiebreaku. Plíšková následně dominovala a po využití čtvrtého matchballu vyhrála po setech 7-5, 6-7, 6-2.

"Jsem spokojená. Byl to jeden z mých nejlepších letošních duelů. I kdybych ten zápas prohrála, bylo by to jen o maličkostech. Leoš Friedl mi říkal, že jsem hrála zbytečně moc přes bekhend, který má lepší. Tenhle zápas se dal určitě klidně prohrát, jelikož v prvním setu měla setboly," okomentovala svůj výkon Plíšková.

Jubilejní desáté čtvrtfinále na grandslamu

Karolína Plíšková v New Yorku po roce opět postoupila do čtvrtfinále. Nejenže obhájila loňský výsledek, ale postoupila do svého desátého čtvrtfinále na grandslamových turnajích. V New Yorku se jí to povedlo již po páté. Z toho do semifinále prošla jen jednou, a to v roce 2016. Tuto bilanci si může zlepšit zítra, kdy se utká s Arynou Sabalenkou o postup mezi nejlepší čtyři.

"Porazila jsem ji v posledních dvou zápasech. Vždy to ale bylo celkem těsné. Má vachrlatý servis. Může zahrát dobře, ale může toho i hodně zkazit. Určitě u ní mám šanci," řekla o nadcházejícím utkání Karolína Plíšková. Zároveň připomněla dvě loňské výhry z Wimbledonu a z Toronta. Sabalenka letos není v nejlepší formě. Česká dvojka šanci na výhru tedy určitě má.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full