Nadal má natržený břišní sval, přesto chce dál bojovat

Zdroj fotky: Getty Images

Rafael Nadal ovládl bitvu ve čtvrtfinále proti Tayloru Fritzovi i přesto, že měl viditelné zdravotní komplikace. Čtvrteční testy odhalily, co konkrétně Španělovi je.

Nasazená dvojka bojovala se čtyřiadvacetiletým Američanem téměř čtyři a půl hodiny, nakonec slavila postup do semifinále. Vzápětí však Nadal uvedl, že musí zajít na vyšetření břišního svalstva. Zda nastoupí proti Kyrgiosovi v semifinále nebylo jasné.

„Můj box mi říkal, ať skončím. Ale bylo těžké odstoupit v polovině zápasu. Uvažoval jsem o tom dlouho. Ale je to něco, co dělám nerad,“ poodhalil Španěl na kurtu po zápase.

Poté směřovaly otázky na to, jestli se utká v semifinále s Kyrgiosem. „Nemohu vám teď dát jasnou odpověď, protože když ji dám a pak se stane jiná věc, budu lhář," dodal.

Dle španělských médií lékařské testy odhalily, že majitel dvaadvaceti grandslamových titulů utrpěl během utkání natržení jednoho z břišních svalů. Trhlina má být velká až sedm milimetrů. Následně však v All England Clubu absolvoval trénink, aby se připravil na páteční semifinálový duel. Na kurtu strávil necelou třičtvrtěhodinu a zapinkal si s Marcem Lopezem.

„Jsem zvyklý hrát přes bolest a s problémy,“ vzkázal po čtvrtfinálovém duelu Nadal. Jestli uvidíme legendárního Španěla v semifinále však zatím není na 100 % jasné. Vše ale nasvědčuje tomu, že by chtěl bitvu alespoň zkusit. Pořád má vidinu zisku sezónního grandslamu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full