Naomi Osaka: Chci vyhrát dalších osm Grand Slamů a olympiádu v Paříži

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá světová jednička a čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Osaka oznámila v lednu, že čeká svého prvního potomka. Stejně jako nyní Elina Svitolina nebo dříve Victoria Azarenka se Serenou Williams, se na kurty plánuje vrátit. Cíle po mateřské má vskutku vysoké.

Na okruhu WTA poslední dobou přibývá hráček, které se ocitají v nové životní roli. Naposledy se z mateřské vrátila na turnaji v Charlestonu Ukrajinka Elina Svitolina. Doplnila tak matky tenistky, jakými jsou například Tatiana Maria, Victoria Azarenka, Evgeniya Rodina nebo Taylor Townsend. Do tohoto výčtu jmen by v příštím roce měly přibýt další dvě, grandslamové šampionky Angelique Kerber a Naomi Osaka.

Zatímco Kerber neví, kdy a jestli se vrátí, tak Japonka má o svém návratu jasno.

Úpadek šampionky

Naomi Osaka patřila k hvězdám světového tenisu. Dvakrát vyhrála US Open (2018, 2020) a dvakrát Australian Open (2019, 2021). Na čele světového žebříčku strávila dohromady 25 týdnů, ale po titulu z Austrálie 2021 začala její hvězda vyhasínat. V současnosti 25letá japonská tenistka se potýkala se ztrátou formy a mentálními problémy. K tomu se na začátku roku 2022 připojilo i zranění břišního svalu. Poté, co neobhájila vítězství na Australian Open, klesla na žebříčku na 85. místo, k čemuž přispěly i turnajové absence v roce 2021.

Jaro 2022 přineslo naději, že se blízká na lepší časy. V Miami se dostala do finále, kde podlehla Ize Swiatek. Japonka tak ukázala, že na velkých turnajích se dokáže chytnout a předvést to nejlepší. Ve zbytku sezóny ovšem odehrála už jen několik utkání, protože ji trápily různé problémy se zády, kotníkem či břišním svalstvem.

Po odhlášení z Australian Open 2023 oznámila, že čeká dítě s raperem Cordaem.

"Je můj návrat v ohrožení? Není!"

Ještě ani neporodila a už plánuje návrat na okruh. V roce 2024 se chce vrátit silnější, než kdy předtím. V plánu má skočit zpět do kolotoče turnajů už na Australian Open.

"Vážně chci hrát znovu. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, řekla jsem si: OK, poté budu hrát rozhodně lépe. Jsem přesvědčená, že toto miminko mě bude inspirovat k tomu, abych se snažila ještě víc a vydala ze sebe to nejlepší," řekla Naomi Osaka.

Návrat na tenisové výsluní nenabídne jednoduchou cestu. Naomi Osaka se po již zmiňovaném roce 2021 plném mentálních problémů nikdy ke svému dřívějšímu tenisu nevrátila. Před oznámením těhotenství se sebou dlouho bojovala. Ambice a odhodlanost jí ovšem nechybí.

"Poslední roky byly přinejmenším zajímavé, ale zjistila jsem, že ta nejnáročnější léta v životě mohou také být těmi nejzábavnějšími," komentovala těžké kariérní chvíle před mateřskou pauzou. Tenis jí už teď chybí. "Těchto několik měsíců bez sportu mi dodalo novou vlnu lásky a uznání pro sport, kterému jsem se rozhodla zasvětit život," dodala.

Povede se jí to, co se Sereně Williams nepovedlo?

"Je můj návrat v ohrožení? Není. Chci vyhrát dalších osm Grand Slamů a pokusit se získat olympijské zlato v Paříži, Je to jeden z cílů, který mě pohání nejvíce k návratu ke sportu. Dala jsem si pauzu, ale vždy jsem se cítila velmi soutěživá a plná touhy znovu vyhrát nejdůležitější turnaje," dodala ke svým plánům Naomi Osaka.

Japonka má ambiciózní cíl a uvidíme, jestli ho dosáhne. I taková šampionka jako Serena Williams po mateřské Grand Slam nezískala, přestože si čtyřikrát zahrála finále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full