Naomi Osaka zakládá vlastní sportovní agenturu

Zdroj fotky: Getty Images

Japonka Naomi se Osaka po zisku svého prvního grandslamového titulu začala rozvíjet jak po tenisové, tak i po byznysové stránce. Začala uzavírat smlouvy s velkým množstvím firem. Nedávno představila svou spolupráci s Fortnite. Nyní oznámila, že zakládá svou vlastní sportovní agenturu.

Grandslamová vítězka rozjíždí nový byznys

Naomi byla jako spousta tenistů a tenistek součástí sportovní agentury IMG, která se stará o jejich aktivity. Japonské tenistce na konci roku vypršela smlouva. Osaka ji ale neobnovila. Dle jejího názoru by to bylo neplodné. 

Tento týden Naomi oznámila, že zakládá svou vlastní sportovní agenturu EVOLVE. Společně s Osakou ji bude pomáhat formovat Stuart Duguid. Ten taktéž opouští IMG. 

“Celou svou kariéru jsem dělala věci po svém. A to i když mi lidé říkali, že to není to, co se ode mě očekává nebo co je tradiční. EVOLVE je další přirozený krok v mé cestě sportovkyně i byznysu. Je to také cesta, jak být stále sama sebou a dělat si věci po svém,” řekla čtyřnásobná grandslamová vítězka v e-mailu pro redakci Sportico. 

“Silně věřím, že sportovci mohou využívat svůj osobní program k vytváření smysluplného byznysu,” pokračovala. 

Společnost EVOLVE podle Duguida zváží přidání pouze několika dalších klientů. On a Osaka investují do tohoto byznysu společně. 

Nejlépe vydělávající sportovkyně světa 

Osaka se aktuálně nachází na 20. místě v seznamu nejlépe placených sportovců tohoto roku. Celkem si za prize money a uzavřené smlouvy vydělala 53,2 milionů dolarů. V tomto seznamu je tak nejlépe vydělávající sportovkyní. 

Podle Sportica vlastní kapitál zhruba dvanácti akciových společností. Také založila Kinlo, společnost prodávající skin care produkty. Prodává také svou vlastní kolekci oblečení na spaní a plavek. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený 大坂なおみ???? (@naomiosaka)

Po tenisové stránce se nyní Osaka trápí. Po neobhájení titulu z Australian Open se propadla do TOP 90. Následně postoupila do finále v Miami. To ji posunulo zpět do TOP 50. Z turnaje v Madridu, kde vypadla ve druhém kole, si odnesla zranění. To ji nepustilo do hry v Římě. Stihne jej vyléčit do startu Roland Garros?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full