Našlapaný antukový kalendář dostal Holgera Runeho do úzkých

Zdroj fotky: Getty Images

Holger Rune se na turnaji v Mnichově rozehrál ke skvělým výkonům. Mladý Dán si připsal své největší vítězství kariéry, když ve druhém kole vyřadil domácího miláčka Alexandera Zvereva. Poté však přišlo velké dilema. Pokračovat v Mnichově, nebo odjet zabojovat o hlavní soutěž na tisícovce v Madridu?

Runeho odsouvá do pozadí vrstevník Alcaraz

Celé tenisové prostředí si šušká o skvělých výkonech mladého Španěla, Carlose Alcaraze, který se letos rozehrál k vynikajícím výsledkům. Tak trošku odsouvá do pozadí Holgera Runeho, který postupně stoupá žebříčkem vzhůru. I když výkony nemá úplně ideální, tak to nováčkovi na okruhu k posunu bohatě stačí. Však on sám má jen ty nejvyšší očekávání. Před letošní sezonou prohlásil, že jeho cílem pro aktuální rok je se dostat do elitní pětadvacítky.

Rodák z Kodaně letos odehrál na okruhu ATP 15 utkání s bilancí 6 výher a 9 proher. Odskočil si také na challenger do italského Sanrema, kde nenašel konkurenci. Zde se pak objevily první komplikace s našlapaným rozpisem turnajů. Teenager totiž odehrál finále s Passarem, poté honem pospíchal do nedalekého Monte Carla, aby stihl start kvalifikace. Runeho ani tyto komplikace nezastavily a v hlavní soutěži odehrál dva zápasy.

Mnichov, nebo Madrid?

Světová sedmdesátka dostala divokou kartu na turnaj ATP 250 v Mnichově. V prvním kole zdolal v boji dravého mládí Jiřího Lehečku. Poté přišel těžší oříšek. Domácí hvězdička Zverev. Ale byla to překvapivě jednoznačná záležitost, pro Runeho. „Moc jsem si zápas užil. Rozhodně to nebylo nic lehkého. Hlavně v prvním setu jsme hráli hodně dlouhých výměn a já se do nich snažil dát všechno,“ komentoval Dán po největší výhře své krátké kariéry.


Poté však přišlo těžké rozhodování. Zabojovat o čtvrtfinále v Německu, nebo se pokusit kvalifikovat do hlavní soutěže na mnohem prestižnějším turnaji ve Španělsku? Kvalifikace na turnaj v Madridu totiž začíná v sobotu, čtvrtfinále v Mnichově se odehraje v pátek. Takže i přes případnou prohru by se muselo jednat o rychlý přesun do Španělského království. Rune se nakonec rozhodl pokračovat v rozehraném turnaji. „Rozhodl jsem se odhlásit z turnaje Mutua Madrid Open. Uvidíme se příští rok v hlavní soutěži, Madride,“ uvedl ještě osmnáctiletý tenista na sociálních sítích.


V německém městě favorité z horní poloviny pavouka postupně odpadli. Ze hry jsou kromě Zvereva i nasazení Garin, Evans či Opelka. Cesta do semifinále se tak může zdát pro mladého Dána jednoduchá. Nyní mu v cestě stojí finský hráč Ruusuvuori, který v žebříčku drží aktuálně 63. pozici.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full