Nejmladší postupující od roku 2019, Linda Fruhvirtová zvládla debut v Melbourne

Zdroj fotky: Getty Images

Vítězný debut na prvním grandslamu sezóny má za sebou Linda Fruhvirtová. Češka si poradila mimo jiné i s vysokými teplotami, které dnes v Melbourne panovaly. Svůj zápas odehrála i Karolína Plíšková a Tereza Martincová.

Debut v Melbourne vyšel na jedničku

Linda Fruhvirtová se dnes vůbec poprvé představila v hlavní soutěži Australian Open. První grandslam sezóny byl také posledním grandslamem mezi dospělými, na kterém v minulosti nestartovala. Premiéra vyšla sedmnáctileté Češce na jedničku.

Její soupeřkou byla 160. hráčka světa Jaimee Fourlis, která se do hlavní soutěže dostala díky divoké kartě. Hráčky se dnes musely poprat i s nepříznivými podmínkami. Teploty v Melbourne totiž dosahovaly okolo 38 stupňů. Ani ty ale Češku nezastavily. Linda Fruhvirtová vyhrála hladce po setech 6-0, 6-4 a postoupila do druhého kola, v němž překvapivě vyzve domácí Kimberly Birrell, jíž se podařilo otočit duel s Estonkou Kanepi.

"Myslím, že to byl z mého pohledu dobrý zápas. Za výhru jsem ráda, protože první kolo je vždy záludné. Jsem ráda, že jsem se v tom horku moc dlouho nezdržela," řekla šťastná vítězka. Linda Fruhvirtová se navíc stala nejmladší hráčkou z Evropy od roku 2019, která postoupila do 2. kola na grandslamu. Tehdy to byla Iga Swiatek.

Hladká výhra pod střechou

Na rozdíl od Lindy Fruhvirtové, Karolína Plíšková byla před horkem chráněná zatahovací střechou v aréně Margaret Court. Tam svedla zápas prvního kola proti Číňance Xiyu Wang. Bývalá světová jednička sezónu nezačala nejlépe. Na obou turnajích v Adelaide prohrála v prvním kole. Dvě vítězství získala pouze v kvalifikaci.

Dnes hrály velkou roli zkušenosti. Karolína byla i přes špatnou formu favoritkou zápasu. Tuto roli potvrdila a Číňanku porazila po setech 6-1, 6-3 za hodinu a pět minut. Za celý zápas nepřišla ani jednou o podání a čelila pouze jednomu breakballu. Ve 2. kole se Plíšková utká s vítězkou utkání Putintseva/Cirstea.

"První kolo není nikdy snadné. Jsem spokojená s tím, jak jsem ho odehrála. Mám radost i z výsledku," řekla po zápase semifinalistka z roku 2019.

Martincová proti favoritce neuspěla

Smůlu na los měla letos v Melbourne Tereza Martincová. V prvním kole se utkala se světovou pětkou Arynou Sabalenkou. Ta vyhrála první turnaj v Adelaide a skvěle tak odstartovala rok 2023.

Skvělou formu si Běloruska přivezla i do Melbourne. V aréně Roda Lavera hladce vyhrála první set 6-1 za necelou půlhodinu. Druhé dějství bylo delší a vyrovnanější. O jeho majitelce rozhodla jediná ztráta podání. Sabalenka prolomila servis Martincové ve třetí hře. Utkání dovedla do vítězného konce 6-1, 6-4. V tomto roce Aryna zatím neztratila jediný set.

"Určitě to byl na začátek turnaje přísný a krutý los. Na jednu stranu to byla skvělá zkušenost, protože s mou pozicí se na takový kurt jen tak nedostanu. Bohužel jsem ale prohrála, takže nadšená z toho nejsem. Aryna mi momentálně přijde dost našláplá a sebevědomá," okomentovala poražená Češka.

V akci dnes ještě uvidíme Markétu Vondroušovou a Tomáše Macháče.