Nezastavitelný! Jakub Menšík získal třetí titul v řadě

Zdroj fotky: Getty Images

Jakub Menšík se nachází v neskutečné formě. Sedmnáctiletý český tenista dnes vyhrál již čtvrtý titul mezi dospělými. Dnes přitom vybojoval třetí v řadě. Drží se tak na vítězné vlně, která nyní čítá patnáct zápasů.

Skvělou formu našel v Řecku

Vše začalo před třemi týdny v řeckém Heraklionu. Jakub Menšík se tam zúčastnil turnaje ITF s dotací 25 000 dolarů. Na této akci nebyl nasazeným hráčem a nepatřil ani k favoritům na zisk trofeje. I přes to ale dokázal získat svůj druhý a největší titul mezi dospělými. Ve čtvrtfinále přitom odvracel matchball.

Následně Menšík odcestoval do egyptského Sharm El Sheikhu. Po náročném přesunu se musel rychle aklimatizovat. To se mu podařilo. Během tohoto týdne ztratil jeden set a opět postoupil do závěrečného zápasu. Finále se mu podařilo vyhrát i zde a radoval se z druhého titulu v řadě. Díky těmto trofejím se navíc premiérově posunul do TOP 500.

V Egyptě se dařilo i tento týden 

Jakub Menšík zůstal v Sharm El Sheikhu i tento týden. Na již osmnáctém letošním turnaji ITF v této destinaci plnil roli druhého nasazeného. I tentokrát předváděl skvělý výkon. Jediný set prohrál hned v prvním zápase. O ten jej připravil Ukrajinec Bielinskyi. Finalista letošního juniorského Australian Open nakonec vyhrál po setech 4-6, 6-4, 6-4.

Následně porazil v osmifinále Itala Pennafortiho po setech 6-2, 7-6. Velké problémy Menšíkovi nezpůsobil ani domácí hráč Elsayed. I jeho porazil ve dvou setech a to poměrem 6-3, 6-4. Postup do finále si zajistil po výhře nad sedmým nasazeným Rakušanem Krainerem.

Demolice prvního nasazeného hráče

Ve finále čekal na Jakuba první nasazený Robert Strombachs z Lotyšska. Menšík je ale v žebříčku postavený výše než soupeř. Turnaj se totiž losoval ještě před započtením bodů z minulého týdne. Sedmnáctiletý Čech byl opět nezastavitelný a finále vyhrál ve dvou setech. V tom druhém dokonce nasadil soupeři kanára a získal třetí titul v řadě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Wesport (@wesportagency)

Do žebříčku ATP se Jakubovi přičte dalších patnáct bodů. Znovu si tak vylepší své žebříčkové maximum. Posunout by se měl zhruba na 450. místo. Jak vysoko se podle vás Jakub Menšík posune v příští sezóně?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full