Novak Djokovič opět přepisuje rekordy, v New Yorku získal 24. grandslamový titul

Zdroj fotky: Getty Images

Dnes v noci se odehrálo poslední utkání letošního US Open. Novak Djokovič v boji o titul vyzval Daniila Medveděva. Srbský tenista nezaváhal a finále opanoval ve třech setech. Získal svůj 24. grandslamový titul a opět navýšil rekord v počtu získaných titulů z turnajů "velké čtyřky".

Odplata za dva roky starou porážku 

V roce 2021 se Novak Djokovič utkal ve finále US Open s Daniilem Medveděvem. Tehdy byl lepším hráčem ruský tenista, který zvítězil ve třech setech a získal svůj první grandslamový titul. Letos se tito hráči o trofej na americkém grandslamu poprali podruhé. Medveděv se do finále dostal po překvapivé výhře nad Alcarazem, zatímco Djokovič bez problémů vyřadil Bena Sheltona.

Letošní finále bylo úplným opakem toho z roku 2021. Úvodní dějství rozhodla hned první hra na servisu Medveděva. Ruský tenista přišel o servis a prohrával 0-1 na sety. V druhé sadě se Daniil nadechoval k obratu. Za stavu 3-1 si ale nechal ošetřovat rameno a vzápětí prohrál druhý set v tiebreaku. Novak Djokovič byl lepším hráčem i ve třetím dějství. Zvítězil poměrem 6-3, 7-6, 6-3 a vrátil Daniilovi dva roky starou porážku.

"Gratuluju Daniilovi ke skvělému turnaji a omlouvám se za ten dnešní výsledek. Přeji všechno nejlepší k vašemu výročí s manželkou. Kdybych to věděl dřív, možná by to dopadlo jinak. Ale pryč se žerty. Daniil je milý kluk. Může toho ještě hodně dosáhnout a já prosím, zůstaň tak autenticky originální. Miluju tvé komentáře," řekl na adresu poraženého finalisty vítěz US Open.

"Samozřejmě, že porážka mě mrzí. Nejvíce mě asi mrzí druhý set a nevyužitý setbol. Kdybych vyhrál 2. set, mohlo to vypadat jinak. Byl by to jiný zápas. K prvnímu a třetímu dějství nemám moc co říct. Takový je tenis. Až se potkáme příště, bude to jiný příběh, pokusím se být lepší," komentoval utkání Daniil.

Rekordní 24. grandslamový titul

Již před ziskem titulu z US Open vedl Novak Djokovič v počtu získaných grandslamových titulů na okruhu ATP. Nyní tento rekord navýšil ziskem 24. trofeje z turnajů "velké čtyřky". Dorovnal tak Margaret Court, která za svou kariéru získala stejný počet těchto trofejí.

"Je pro mě těžké to teď všechno popsat. Měl jsem dětský sen, že se stanu nejlepším hráčem světa. Ale nikdy by mě nenapadlo, že zde budu stát a mít na kontě 24 GS titulů. Je to úžasné."

Srb se díky úspěšnému tažení vrátí na pozici světové jedničky, kde vystřídá Carlose Alcaraze.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full