Ohrozí špatná forma Plíškové spolupráci s Bajinem?

Zdroj fotky: Jimmie48

Karolína Plíšková se letos zatím moc nepředvedla. Vinu na tom má zranění, které ji připravilo o začátek sezóny v Austrálii. První zápas odehrála až v USA na Indian Wells. Od návratu na kurty však dokázala vyhrát pouhé dva zápasy. Bude mít špatná forma vliv na spolupráci s jejím současným trenérem Sashou Bajinem?

Po úspěšném roce přišly potíže 

Za první rok spolupráce se dvojice Plíšková/Bajin může pyšnit několika úspěchy. Karolína si pod vedením Němce zahrála finále v Římě a v Torontu. Tím největším úspěchem je ale bezpochyby finále Wimbledonu. V něm Češka podlehla ve třech setech Ashleigh Barty.

Po ukončení sezóny 2021 se pustili do přípravy na tu současnou. Během jednoho tréninku v posilovně se ale Plíšková zranila. Zlomila si ruku a byla tak nucena vynechat začátek roku v Austrálii a turnaje v Dauhá a v Dubaji.

Měl nepovedený návrat vliv na další zápasy? 

Do turnajového kolotoče se Plíšková vrátila v Indian Wells. Tento turnaj patří mezi jeden z jejích nejoblíbenějších. První soupeřkou v letošní sezóně jí byla Danka Kovinič z Černé Hory. Plíšková zápas rozehrála skvěle. Dostala se do vedení 6-2, 5-2. Tento náskok nedokázala využít a prohrála 6-2, 5-7, 4-6.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova)

Není příjemné ztratit takto dobře rozehrané utkání. Obzvlášť když se hráč vrací na kurt po zranění. Je možné, že tento zápas mohl Karolínu nějakým způsobem negativně ovlivnit, protože prohrála i svůj druhý zápas, a to v Miami proti Kalinskaye. První letošní výhry se dočkala až v Charlestonu, kde po třísetové bitvě udolala Ukrajinku Zavatskou. Následně ale skončila na raketě Alexandrové.

Lepších výsledků se nedočkala ani na dalších turnajích. Ve Stuttgartu porazila v prvním kole v tiebreaku třetí sady Kvitovou. Následně prohrála se Samsonovou. V Madridu jí stopku vystavila už v prvním kole Marie Bouzková. Letošní bilance Plíškové tak činí dvě výhry a pět porážek.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova)

Bude mít špatná forma vliv na spolupráci s trenérem?  

Nevýrazná forma Plíškové přináší spoustu otázek. Sama Karolína řekla, že kvůli zlomené ruce nemohla příliš trénovat. Chybí jí také rozehranost, kterou musí získat. Kdy se jí to ale podaří? Neovlivní špatné výsledky její spolupráci se Sashou Bajinem?

Podle vystupování na sociálních sítích jde poznat, že si tato dvojice padla do noty. Často přidávají příspěvky, kde si jeden z druhého utahují. V mnoha rozhovorech si navíc Plíšková i Bajin vzájemnou spolupráci pochvalují. Nikdy jeden o druhém neřekli nic negativního.

Nyní prochází oba těžkým obdobím. Nejvíce jim poslední měsíce znepříjemnilo zranění české tenistky. Kvůli tomu se zatím nedostavují dobré výsledky. Plíšková je navíc známá častou výměnou trenérů. Nová pomoc přišla vždy většinou ke konci sezóny, nebo když se příliš nedařilo.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Karolina Pliskova (@karolinapliskova)

V tomto případě si troufám říct, že rozchod této dvojice nehrozí. Oba vědí, že návrat na kurty po zranění není jednoduchá věc. Někdy trvá, než se výsledky dostaví. Sasha Bajin se bude rozhodně snažit pomoct Karolíně, aby našla ztracenou formu a opět dosahovala těch nejlepších výsledků.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full