Ons Jabeur si ve Wimbledonu po roce opět zahraje finále, Swiatek zůstane světovou jedničkou

Zdroj fotky: Getty Images

Letošní Wimbledon zná i druhou finalistku. Soupeřkou Markéty Vondroušové bude Ons Jabeur. Tunisanka úspěšně otočila průběh zápasu s Arynou Sabalenkou a postoupila do třetího grandslamového finále. Bělorusce navíc znemožnila posun do čela světového žebříčku.

Obhájené finále z minulého roku 

Ons Jabeur se ve druhém dnešním semifinále utkala s Arynou Sabalenkou. Utkání splnilo očekávání fanoušků. Nabídlo mnoho zajímavých momentů a obě tenistky v něm předvedly skvělý výkon.

Zápas mezi Ons a Arynou byl velmi vyrovnaný. Ani jedna z hráček, i přes několik breakballových šancí, nepřišla o servis. Hned o první sadě musela rozhodovat zkrácená hra. Tunisanka se jako první dostala do vedení 4-2. To ale neudržela. Sabalenka otočila průběh tiebreaku na 7-5 a ujala se vedení 1-0 na sety.

Ani v následující sadě to neměla Tunisanka lehké. Aryna jako první v zápase prolomila servis soupeřky. Vedení 4-2 ale dlouho neudržela. Ons dokázala vyhrát čtyři hry v řadě a stala se majitelkou druhého dějství. Zlomovým bodem rozhodujícího setu se stala šestá hra. Tam Sabalenka přišla o servis. Jabeur si tuto výhodu udržela. Tunisanka vyhrála po setech 6-7, 6-4, 6-3.

"Děkuji všem za podporu, která mě udržela v zápase. Bylo to velmi těžké obzvlášť kvůli jejímu servisu a tvrdé hře. Děkuji, že ve mě věříte."

Světová šestka obhájila loňské finále. I letos bude favoritkou právě ona. Tentokrát se utká s Markétou Vondroušovou. Češka ji ale tento rok již dvakrát porazila. Vítězství slavila na Australian Open a v Indian Wells.

Swiatek bude i po Wimbledonu světovou jedničkou

Aryna Sabalenka bude po dnešní prohře velmi zklamaná. Nejenže prohrála druhé grandslamové semifinále v řadě, ale promarnila šanci stát se světovou jedničkou. K tomu potřebovala výhru nad Tunisankou. Třísetovou bitvu ale nedotáhla do vítězného konce.

Sesadit Igu z této pozice mohla již na Roland Garros. Swiatek ale dokázala obhájit titul a s tím i první místo v žebříčku. Ve Wimbledonu Polka prohrála čtvrtfinálovou bitvu s Elinou Svitolinou. Tentokrát tak měla celou situaci ve svých rukou právě Aryna. Skončila ale těsně před branami finále a na střídání stráží si budeme muset počkat.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full