Ons Jabeur: Tatjana Maria je moje grilovací kamarádka

Zdroj fotky: Getty Images

Ons Jabeur a Tatjana Maria se střetnou ve vzájemném zápase o postup do finále na letošním Wimbledonu. Pro obě to bude hodně zvláštní duel, jelikož Tunisanku a Němku pojí blízký přátelský vztah. Během londýnského Grand Slamu spolu několikrát trénovaly a světová dvojka taktéž pomáhala s hlídáním Mariiných dcer.

Tunisanka Ons Jabeur může po vítězství nad Marií Bouzkovou slavit postup do semifinále Wimbledonu. Nejlepší Afričanku v tenisové historii tak čeká premiéra v takto pokročilé fázi turnaje. Stejně to má i její soupeřka, o sedm let starší 34letá Němka Tatjana Maria. Uvidíme tak souboj velké favoritky s o sto míst hůře postaveným velkým překvapením turnaje a zároveň duel dvou velkých kamarádek.

Průlom pro veteránku na 35. pokus

Wimbledon 2022 je pro aktuálně 103. hráčku WTA žebříčku Tatjanu Mariu pětatřicátým Grand Slamem kariéry. Jen jednou do té doby přešla přes první dvě kola. Psal se rok 2015 a shodou okolností právě na wimbledonském pažitu se utkala s Madison Keys o osmifinále. Tenkrát neúspěšně. Letos to už byla jiná pohádka, která navíc ještě stále neskončila. Ve třetím kole jí stačily dva sety proti turnajové pětce Řekyni Marii Sakkari. V osmifinále poslala domů i na trávě ve formě se prezentující Lotyšku Jelenu Ostapenko, proti které odvrátila dva mečboly, aby se mohla jako součást nejpřekvapivější dvojice čtvrtfinále utkat s krajankou Jule Niemeier. Stejně jako o kolo dříve vyhrála dvojnásobná matka 7:5 ve třetím setu.

Od roku 1984 je tak teprve čtvrtou ženou mimo TOP 100 v semifinále Wimbledonu. Dosud se to povedlo pouze Mirjaně Lučič (WTA 134) v roce 1999, Jie Zheng (WTA 133) v roce 2008 a Sereně Williams (WTA 181) v roce 2018.

"Mám všude husí kůži. S Jule to byl strašně náročný zápas. Myslím si, že dnes na nás může být Německo pyšné," řekla v pozápasovém rozhovoru Tatjana Maria. "Je to sen, prožívat tento úspěch s mojí rodinou, s mými dvěma malými dcerami. Takřka před rokem jsem porodila. Je to šílené," pokračovala.

Kamarádský zápas

V době, kdy svůj zápas dohrála, nebylo jasné, jestli se utká s Jabeur nebo Bouzkovou, přesto musela přijít otázka na případný duel s kamarádkou. "Bylo by pěkné hrát s Ons, protože Ons je, myslím si, část naší rodiny. Ona miluje mé děti, pořád si hraje s Charlotte, miluje Cece. Utkat se s ní bude skvělé," vyprávěla s úsměvem Němka, které se skutečně poštěstí zahrát si o finále právě s Ons Jabeur.

Ke vzájemnému duelu řekla pár slov po čtvrtfinálovém vítězství i rodačka z Ksar Hellal v Tunisku: "Moc miluji Tatjanu Mariu. Miluji její rodinu. Je to moje grilovací kamarádka," zasmála se a dodala, "ona je jeden z příkladů, ke kterému by měli ostatní vzhlížet, protože na Grand Slamech vždy trpěla a podívejte se, kde je teď."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full