Opět spolu! Sascha Bajin bude spolupracovat s Karolínou Plíškovou

Zdroj fotky: Getty Images

Karolína Plíšková a Sascha Bajin obnovují po pěti měsících vzájemnou spolupráci. Finalistka Wimbledonu a někdejší světová jednička se v roce 2023 vrátí na kurty opět s německým trenérem, pod jehož vedením se loni probojovala do finále Wimbledonu.

Sascha Bajin se stal trenérem české hráčky v listopadu roku 2020, když figurovala na 6. místě žebříčku WTA. Krátce po zahájení spolupráce sice Karolína Plíšková na jeden týden vypadla z TOP 10, ale následně v roce 2021 postoupila do finále na turnajích v Římě, v All England Clubu a následně i v Montrealu. V červenci letošního roku však po 20 měsících spolupráce skončila.

Leoš Friedl byl koučem, který převzal práci po Bajinovi. S ním se Karolína Plíšková probojovala do semifinále turnaje v Torontu a následně do čtvrtfinále US Open. „Moc Leošovi děkuji, že s námi ihned ochotně začal pomáhat. Myslím, že i pod jeho vedením se nám podařilo udělat pár zajímavých výsledků,“ ohlíží se Karolína za podzimním obdobím letošního roku.

„Byla pro mě výzva, připravovat hráčku, která dlouhá léta patří do absolutní světové špičky a jsem rád, že jsem s Karolínou mohl těch pět měsíců spolupracovat,“ říká pětačtyřicetiletý český trenér Leoš Friedl.

Sascha Bajin se vrací do týmu Karolíny před zimní přípravou. "Vracím se hlavně z toho důvodu, že stále věřím, že můžu svými postřehy Karolíně pomoct. Její hra se po zranění ruky postupně zlepšovala a v mých očích dokázala, že se stále může měřit s těmi nejlepšími na světě. Na tyto výkony budeme chtít navázat, a proto jsme se rozhodli naše spojení obnovit. Už se nemůžu dočkat, až budu zase sedět v jejím rohu," řekl osmatřicetiletý německý tenisový trenér původem ze Srbska.

Do Austrálie bude Karolína Plíšková odlétat 25. prosince. Čekají ji dva turnaje v Adelaide a následně první grandslam sezóny v Melbourne, který odstartuje 16. ledna.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full