Opětovné střídání stráží, Alcaraz se po debutu v Římě vrátí do čela žebříčku

Getty Images

Carlos Alcaraz dnes odehrál svůj vůbec první zápas na turnaji v Římě. Svůj debut proti Ramosovi-Vinolasovi zvládl bez problémů ve dvou setech. Díky tomu, že na turnaj přijel si navíc zajistil posun zpět na první pozici v žebříčku. Opět vystřídá Novaka Djokoviče.

Vítězný debut v Římě

I přesto, že je Carlos Alcaraz grandslamovým vítězem a bývalý první hráč světa, teprve dnes debutoval na turnaji v Římě. Minulý rok se z turnaje odhlásil kvůli náročnému programu. Dal přednost přípravě na Roland Garros. Letos se ale italští fanoušci dočkali a španělského tenistu viděli poprvé v akci.

Jeho soupeřem ve 2. kole byl Albert Ramos-Vinolas. S tím svedl minulý rok v Paříži dlouhou pětisetovou bitvu. Starší soupeř Alcaraze se na začátku zápasu dostal do vedení 2-0. Carlos ale rychle srovnal stav utkání. První sadu získal vítěz US Open poměrem 6-4. Ve druhém setu povolil soupeři jedinou hru a nakonec vyhrál po setech 6-4, 6-1. Za hodinu a půl tak zvítězil ve svém prvním zápase v italské metropoli.

Návrat do čela žebříčku

Již při nástupu na kurt bylo jasné, že se vrátí do čela žebříčku. Na turnaji neobhajuje žádné body a získá tak náskok nad Novakem Djokovičem, který vede žebříček o pouhých 5 bodů. Srb navíc obhajuje body, které získal při loňském triumfu a Alcaraz bude tím pádem poprvé v kariéře plnit roli prvního nasazeného na grandslamu.

Ve 3. kole by se čeští fanoušci mohli dočkat zajímavého zápasu. Pokud Jiří Lehečka zvládne svůj zápas 2. kola, zahraje si právě s Carlosem Alcarazem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full