Ostrava láká diváky startovním polem plným hvězd

Zdroj fotky: Getty Images

Pomalu, ale jistě se blíží největší tenisový turnaj v Česku. Ostrava opět nabídne divákům skvělou podívanou. Do Česka totiž přijede hned pět hráček z nejlepší světové desítky, v čele se světovou jedničkou Igou Swiatek.

Na koho se mohou diváci v Ostravě těšit? 

Největší tenisová akce roku se blíží. Nejlepší tenistky se po roce opět sjedou do Ostravy, tentokrát začátkem října. Na dnešní tiskové konferenci byla odtajněna jména hráček, které se turnaje zúčastní. S jistotou můžeme říct, že diváci se mají na co těšit. Přijet by totiž mělo pět hráček z elitní světové desítky a dalších šest grandslamových vítězek.

„Jsme nadšeni, sestava je to naprosto exkluzivní. Přihlásily se první čtyři hráčky světa. Znamená to, že nás už od prvního kola čekají skvělé zápasy,” prohlásil Tomáš Petera, majitel firmy Perinvest, která akci pořádá.

Hlavní hvězdou je bezpochyby Iga Swiatek. Světová jednička na turnaj přijela i minulý rok. Tehdy skončila v semifinále. Na jejích zápasech bylo také vždy velké množství polských fanoušků. Do Ostravy se vrátí i loňské finalistky Anett Kontaveit a Maria Sakkari. Z TOP 10 se do Ostravy podívá také Paula Badosa a Daria Kasatkina.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený AGEL Open 2022 (@agelopen)

V pavouku najdeme také čtyři české tenistky. Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková se do hlavní soutěže dostaly přímo. Tereza Martincová a Karolína Muchová obdržely od pořadatelů divokou kartu.

„Za divokou kartu jsem nesmírně vděčná a snad se díky ní odrazím zpátky nahoru. Když vidím seznam přihlášených, je to opravdu síla a lidi se mají na co těšit. Žebříčkově mezi ostatní momentálně nepatřím, ale herně si na ně věřím,” řekla o své účasti na turnaji Karolína Muchová.

Kolik stojí vstupenky na turnaj?

Turnaj se odehraje v termínu od 3. do 9. října. Jedná se o první ročník, který se koná bez covidových opatření. Během toho prvního nemohli diváci do haly vůbec. Loni museli mít nasazené roušky nebo respirátory.

Vstupenky je možné zakoupit již nyní v síti Ticketportal. Jejich cena se pohybuje od 300 do 500 Kč na den. Letos bude poprvé umožněný vstup do atletické haly. Tam se odehraje kvalifikace a soutěž deblistek. Vstupné na tyto zápasy bude symbolických 100 Kč.

Tak co? Vydáte se na turnaj v Ostravě?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full