Petra Kvitová se zasnoubila se svým trenérem Jiřím Vaňkem

Zdroj fotky: Getty Images

Petra Kvitová prožívá dobré období. Před Wimbledonem opanovala turnaj v Eastbourne a minulý týden si poprvé v kariéře zahrála finále v Cincinnati. V červenci během oblíbeného grandslamu české tenistky ale došlo k ještě jedné radostné události. Zasnoubila se se svým trenérem a přítelem Jiřím Vaňkem.

Wimbledonská šampionka řekla "ano"

Dnes ráno sdílela Petra Kvitová na svých sociálních sítích příspěvek s následujícím popiskem. „Chceme s vámi sdílet šťastnou novinu. Řekla jsem ‚ano‘ na mém speciálním místě.“ Česká jednička oznámila, že se zasnoubila se svým přítelem a trenérem Jiřím Vaňkem. Zásnuby proběhly ve Wimbledonu. Dle fotografie je možné, že proběhly před oslavami 100. narozenin Centr kurtu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova)

Jaké jsou největší společné úspěchy této dvojice? 

Jiří Vaňek se stal trenérem Kvitové na konci roku 2016. Tehdy odešel od Karolíny Plíškové. Ta naopak začala spolupracovat s Davidem Kotyzou, který pracoval s Petrou. První společný turnaj ale musel počkat. Na konci roku přepadl wimbledonskou šampionku v jejím bytě muž a vážně jí poranil ruku.

Na kurty se vrátila na Roland Garros, kde skončila ve druhém kole. Další turnaj odehrála v Birminghamu, kde ve finále porazila Barty ve třech setech. Na druhém turnaji po návratu se tedy dočkala vítězného momentu.

Pro Kvitovou a Vaňka byl úspěšný rok 2018. Po nevydařeném startu roku v Austrálii vyhrála Petra akci v Saint Petersburgu, Kataru, Praze, Madridu a Birminghamu. Po turnaji v Cincinnati se vrátila do TOP 5. Na začátku roku 2019 postoupila do finále Australian Open, kde nestačila na Naomi Osaku. Postup do finále ji posunul zpět na pozici světové dvojky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova)

Češka se svým trenérem tvoří pár už rok, tedy od loňského srpna. "Někdy se to tak prostě vyvine. Tak dlouho nás všichni dávali dohromady, tak dlouho se nás všichni ptali, až se z nás stal pár," okomentovala Kvitová. My nově zasnoubenému páru přejeme hodně štěstí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full